25 Eylül 2021 Cumartesi

SAMSUN'A ÇARŞAMBA GÜNÜ İÇİN SAATTE 100 KİLOMETRE ESECEK FIRTINA UYARISI

Samsun'a Çarşamba günü için saatte 100 kilometre esecek fırtına uyarısı

Samsun'a saatte 100 kilometre hızla esecek fırtına uyarısı yapıldı. Samsun Valiliği, Çarşamba günü kuvvetli ve tam fırtına beklendiğini duyurarak, uyarıda bulundu.

04 Şubat 2020 Salı 19:02 GÜNCEL

Samsun Valiliğinden kuvvetli ve tam fırtına uyarısı geldi. Yapılan açıklamada 5 Şubat 2020 Çarşamba günü sabah saatlerinden itibaren Samsun'da saatte 70-100 kilometre hızla esecek fırtına beklendiğine dikkat çekildi.


Samsun Valiliğinin yaptığı fırtına uyarısında şu bilgiler verildi.

"Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğümüzden alınan son değerlendirmelere göre; Samsun ve çevresinde Çarşamba günü sabah saatlerinden itibaren güneybatı yönlerden kuvvetli başlayacak olan rüzgâr ve fırtınanın zamanla iç ve kuzey kesimlerinde etkisini artırarak kuvvetli ve tam fırtına (70-100 km/saat) şeklinde esmesi beklenmektedir. Çarşamba akşam saatlerinden sonra devam etmesi beklenen kuvvetli rüzgâr ve fırtınanın oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler, ağaç ve direk devrilmesi ve çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.  Kuvvetli rüzgârın devam ettiği süre boyunca vatandaşlarımızın açık alanda ateş yakmaması gerekmektedir. Meteoroloji web sitesinden ve mobil uygulamadan güncel meteorolojik tahmin ve yarıların takip edilmesi vatandaşlarımızın yararına olacağı değerlendirilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cemil Deveci o iddiaya noktayı koydu! Belediyenin kaynaklarını yedirtmem

Cemil Deveci o iddiaya noktayı koydu! Belediyenin kaynaklarını yedirtmem