19 Ekim 2021 Salı

SAMSUN'A CENGİZ HOLDİNG'DEN DEV YATIRIM! 3'ÜNCÜ LİMANI YAPACAK

Samsun'a Cengiz Holding'den dev yatırım! 3'üncü limanı yapacak

Samsun'a özel sektörden 3'üncü liman yapılacak. Samsun'da Eti Bakır, mobil santral ve Samgaz gibi yatırımları bulunan Cengiz Holding, Samsun'a yapımı 2020'de tamamlanacak olan 3'üncü bir dev liman yatırımı yapacak.

13 Eylül 2019 Cuma 10:52 GÜNCEL

Samsun'da özel sektör yatırımı olarak Yeşilyurt Demir Çelik tarafından yapılan ikinci limanın ardından Cengiz Holding'in de 3'üncü limanı yapma kararı aldığı gündeme geldi.

Samsun'da Eti Bakır Tesisleri ve Samgaz gibi yatırımları bulunan Cengiz Holding'in, Samsun'a 3'ncü limanı kuracağı öğrenildi.

2020'DE 3'üncü LİMAN HİZMETE GİRECEK
Samsun'un Tekkeköy ilçesinde bulunan Eti Bakır Tesisleri'nde işlenmesi için gelen ham maddeleri Ceynak Grup'a ait Samsunport Limanı'ndan taşıyan Cengiz Holding'in, liman giderlerinin oldukça yüksek olması üzerine liman yapmaya karar verdiği, Eti Bakır Samsun Tesisleri içerisinde liman yapılması için altyapı çalışmalarına başladığı öğrenildi. Cengiz Holding'e ait limanın 2020 yılının ilk aylarında faaliyete geçmesi planlanıyor.

Cengiz Holding'in yapacağı liman ile birlikte Samsun'da Samsunport ve Yeşilyurt Limanı'nın ardından 3'ncü liman da hizmet vermeye başlayacak. 3'ncü limanın da faaliyete başlamasıyla birlikte Samsun'un Karadeniz bölgesindeki deniz ticaretinde daha fazla söz sahibi olması bekleniyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Belediyeci

13 Eylül 2019 Cuma 11:18

Bu liman samsun siyasetine yön verdi. Önemli

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Canik Belediyesinin borçlu olduğu firmaların alacaklarını müfettişler incelemeye aldı

Canik Belediyesinin borçlu olduğu firmaların alacaklarını müfettişler incelemeye aldı