04 Ağustos 2021 Çarşamba

SAMSUN'A RUSLAR DEĞİL AMA ARAP TURİSTLER GELİYOR

Samsun'a Ruslar değil ama Arap turistler geliyor

Samsun'a Rusya'nın Krasnador kentinden Rus turistler gelsin diye 200 bin kişiye tanıtım yapıldı ama Samsun'a Ruslar değil ama Arap turistler geliyor..

10 Haziran 2019 Pazartesi 20:15 GÜNCEL

Samsun'a Rus turistleri çekebilmek için Krasnador kenti ile yürütülen direkt uçak seferleri ve onlarca tanıtıma rağmen ne Rusya'dan ne de Krasnador kentinden Samsun'a turist gelmiyor.


Samsun ile Rusya'nın Krasnador kenti arasında turizmi canlandırmak için yaklaşık 800 bin TL harcama yapıldı. Bu harcama içerisinde Samsun-Krasnador-Krasnador-Samsun arası uçak seferleri için boş koltuklar için ödenen paralar ile Rusya'dan Samsun'a gelen kadın bloggerlara  yapılan harcamalarda yer alıyordu. Rus kadın bloggerlar, Rusya'dan Samsun'a turist çekmek için sosyal medya sayfalarında şehrin tanıtımını yaptı. Kadın bloggerlar aynı şekilde Rusya'ya da giderek buradada Samsun'u tanıttı. Edinilen bilgiye göre Rus kadın bloggerlar Rusya'da 200 bin kişiye sosyal medya safyalarından Samsun'u tanıttı. Yapılan bu tanıtımlar sonucu Rusya'dan Samsun'a 20 kişi tatile gelmek için müracaat etti.

Rusya'dan Samsun'a beklenen düzeyde turist geldi mi bilemeyiz ama, Körfez ülkelerinden Samsun'a Arap turistler ise şimdiden gelmeye başladı. Samsun sokaklarında geleneksel kıyafetleri ile gezerken objektiflerimize takılan Arap turistler, İlkadım ilçesinin en işlek mekanlarından biri olan Saathane Meydanında alış verişi dahi pazarlıkla yaparken dikkatlerimizi çekti. Körfez ülkelerinden Samsun'a gelen Arap turistler ise otel işletmecilerinin kısmende ola yüzünü güldürdü. Arap turistlerin Samsun'a gelmesinden rahatsız değiliz ama, Rus turistler gelsin diye yapılan onca çalışmaya rağmen, neden Rus turistlerin Samsun'a gelmedikleri ve nerede eksik yapıldığı da sorgulanmalı..


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

eski

11 Haziran 2019 Salı 13:57

yazı dilini sana yakıştıramadım Haydar bey.......ne Ruslar Dobroski-Nataşadır...nede Araplar FIŞFIŞ denilerek dalgageçilmesi DOĞRU olmamış....Rize-trabzn-giresun-ordu bölgesinde köyledeki insanların kapısında ÇİFTER-ÇİFTER TUR minibüsleri var......3 ağacın altına adamlar tezgahı kurmuş senin DALGA geçtiğin FIŞFIŞ lara karalahana dolmasını -turşuyu DOOLLLLAR la satıyoo

Mustafa mustafa

11 Haziran 2019 Salı 12:45

Yeni belediye başkanı yatırım adi altinda ülkeyi araplara peşkeş çekmek için anlaşma yapmıştı. Demek şimdiden başladılar gelip yer satin almaya. Emeği geçen herkese yazıklar olsun!

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum Belediye Başkanı Deveci açıkladı: 7.2 milyon TL bilançoda var ama para kasada yok

Atakum Belediye Başkanı Deveci açıkladı: 7.2 milyon TL bilançoda var ama para kasada yok