22 Ekim 2021 Cuma

SAMSUN'DA 1 MART'TA YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLAYACAK MI? SAMSUN VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI

Samsun'da 1 Mart'ta yüz yüze eğitim başlayacak mı? Samsun Valiliği açıklama yaptı

Yüz yüze eğitim 1 Mart'ta başlayacak mı? Samsun Valiliği, yüz yüze eğitime 1 Mart Pazartesi günü yapılacak Kabine toplantısından sonra karar verileceğini açıkladı. Sınavlar iptal mi?

27 Şubat 2021 Cumartesi 12:20 GÜNCEL

Samsun'da 1 Mart'ta yüz yüze eğitim başlayacak mı? Samsun Valiliği yüz yüze eğitime 1 Mart Pazartesi günü yapılacak Kabine toplantısı sonrası 2 Mart tarihinden sonra karar verileceğini açıkladı. 


Samsun Valiliğinin bugün yayımladığı açıklamada yüz yüze eğitim ile ilgili son kararın 1 Mart Pazartesi günü yapılacak Kabine toplantısı sonrası verileceği açıklandı. Bu açıklama sonrası 1 Mart tarihinde yapılacak lise sınavlarının yapılıp yapılmayacağı da merak konusu oldu.

Samsun Kent Haber'in edindiği bilgiye göre 1 Mart tarihinde lise sınavları yapılmayacak. Samsun Milli Eğitim Müdürlüğünün öğretmenlere mesaj yolu ile 1 Mart tarihinde yapılacak lise sınavlarının ertelendiği ile ilgili bilgi gönderdi. Samsun'da 1 Mart tarihinde yapılması beklenen lise sınavının Kabine toplantısı sonrası alınacak kararlar nedeniyle bu tarihte yapılmayacağı öğrenildi. Samsun Valiliği yaptığı açıklamada 1 Mart tarihinde başlayacağı açıklanan yüz yüze eğitime ise Pazartesi günü gerçekleşecek kabine toplantısının sonrası karar verileceğini duyurdu.

Samsun Valiliği yaptığı açıklamada, "1 Şubat 2021 Pazartesi günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda, resmi ve özel tüm ana sınıflarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflar ile özel eğitim okul ve sınıflarında 1 Mart 2021 Pazartesi günü itibarıyla yüz yüze eğitime başlanılacağı; ayrıca illerin salgın koşullarının durumlarına bağlı olarak il bazlı kararların da alınabileceği kamuoyuna açıklanmıştı. Bu doğrultuda, Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan "İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı Haritası"nın güncellenme takvimi ve Koronavirüs Bilim Kuruluna belirlenen kriterlerin Kabine Toplantısı'nda değerlendirilecek olması nedeniyle 1 Mart 2021 Pazartesi günü eğitim öğretime geçişi planlanan resmi ve özel tüm okullanmızda yüz yüze eğitime ve sınavlara, 2 Mart 2021 Salı günü illerin salgın koşullarına göre başlanılması kararlaştırılmıştır. "
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İdlib'te bir yıl önce bugün 34 şehit verdik! İdlib'de şehit olan Samsunlu askerlerimiz

İdlib'te bir yıl önce bugün 34 şehit verdik! İdlib'de şehit olan Samsunlu askerlerimiz