27 Ekim 2021 Çarşamba

SAMSUN'DA 18 SINIF KORONAVİRÜS SEBEBİYLE KARANTİNAYA ALINDI!

Samsun'da 18 sınıf KoronaVirüs sebebiyle karantinaya alındı!

Samsun'da okullar 6 Eylül tarihinde eğitim öğretime başlarken, şuan itibari ile şehir genelinde 18 sınıfın KoronaVirüs sebebi ile karantina altına alındığı gündeme geldi.

13 Eylül 2021 Pazartesi 13:50 GÜNCEL

Samsun'da 6 Eylül tarihinde yeniden eğitim öğretime başlayan okullarda yeniden Covid-19 nedeniyle alarm zilleri çalmaya başladı.


Pandemi sebebi ile eğitime uzun bir süre verilen aranın ardından, okullar Milli Eğitim Bakanlığının aldığı karar ile yeniden açıldı. 6 Eylül tarihinde eğitim öğretime başlayan okullarda ise aradan geçen kısa süre içerisinde Covid-19 tehdidi yeniden baş gösterdi. 

SINIFLAR 45 KİŞİLİK! 18 SINIF KARANTİNADA
Samsun'da özellikle lise dengi okullarda sınıfların 42-45 kişilik olduğu, okullarda yeterli personel olmaması nedeniyle hijyen temizliğinin düzenli yapılamadığı, öğrenci velilerinden KoronaVirüs'e yakalanan ailelerin olduğu gündeme gelirken, kent genelinde ise 18 sınıfın Covid-19 belirtileri nedeniyle kapatıldığı bildirildi.

Samsun'da 18 sınıfın karantinaya alınması eğitim camiası kadar, öğrenci velilerini de tedirgin etti. Öğrenci velileri özellikle Samsun'da pandemiye rağmen sınıfların 42-45 kişilik olmasını eleştirirken, yetkilileri göreve davet etti. Toplu taşıma araçlarında yapılan kontrollerde de durumu pozitif olan öğrencilerin tespit edildiği, bu öğrencilerin karantinada olmalarına rağmen, okullarına gitmeye çalıştıkları yönünde de bilgiler gündeme gelirken, Samsun kent genelinde bir çok okulda Covid belirtileri sebebi ile çok sayıda öğrencinin aileleri ile birlikte karantinada oldukları iddia edildi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 5 Yorum

cevdet

15 Eylül 2021 Çarşamba 12:58

bu dönemde 45 kişilik sınıf nasıl olur bu tartışılmalı neden derslik yatırımı yapılmıyor 25 kişilik olmalı sınıflar

Tedbir yok

14 Eylül 2021 Salı 22:40

Alparslan ilkokulunda da temizlik yok. Tülay Başaran lisesinde okul çıkışı tüm sınıflar birlikte çıkıyor. Sıkışıklık var. Bahçe kapısı tamamen açılmıyor. Tüm okul bir kapı boşluğundan çıkıyor. Çocuklar tenefüste bile sınıfta oturuyor. Halbuki tenefüste herkes bahçeye çıkıp temiz hava almalı, sınıflar havalandırılmalı

Vatandaş

14 Eylül 2021 Salı 08:18

Samsunda bazı okullarda sular akmıyor, hizmetli yok, sınıflar süpürülmüyor, öğretmenler forma kontrolü yapıyor, şu kitabevinden yardımcı kitap alın diyor.(Yalansa kopyala yapıştır haberciliği yapan Samsun medyası ispatlasın yalanımı...)

Vatandaş

14 Eylül 2021 Salı 06:18

Yalansa benim de yatacak yerim olmasın

Vatandaş

14 Eylül 2021 Salı 06:18

Veliler bildiklerinizi yazın:Necatibey ilkokulunda hizmetli yok, sınıflar pislik içinde. Ticaret ve Sanayi Odası ortaokulunda sular akmıyor, forma kontrolü tavan yapıyor.Öğretmenler sizin de yatacak yeriniz yok, yerel medya sizin de...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un yoğunluk haritası her geçen gün kırmızıya dönüyor

Samsun'un yoğunluk haritası her geçen gün kırmızıya dönüyor