20 Ocak 2021 Çarşamba

SAMSUN'DA 19 MAYIS GÜNÜ DRONE UÇURULMASI VE PARAMOTOR UÇUŞLARI YASAKLANDI

Samsun'da 19 Mayıs günü drone uçurulması ve paramotor uçuşları yasaklandı

Samsun'da 19 Mayıs'ın 100'üncü yılının kutlanacağı 19 Mayıs 2019 Pazar günü, hava sahasında, insansız hava aracı - Drone uçurulması ve amatör havacılık paramotor, yelkenkanat, paraşüt, yamaç paraşütü gibi uçuşların yapılması yasaklandı.

17 Mayıs 2019 Cuma 13:48 GÜNCEL

Samsun Valiliği, 19 Mayıs 2019 Pazar günü hava sahasında, insansız hava aracı-Drone uçurulması ve amatör havacılık kapsamında paramotor, yelken kanat, paraşüt, yamaç paraşütü gibi uçuşların ise yasaklandığını duyurdu.


Samsun'da yapılacak 19 Mayıs 1919'un 100'üncü yılı etkinlikleri nedeni ile 19 Mayıs 2019 Pazar günü drone uçurulması, paramotor ve paraşüt gibi uçuşların ise yasaklandığını açıklayan Samsun Valiliği, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi.
"Samsun'da kutlanılacak olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 100. Yıl Kutlama etkinliklerine katılacak olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile devlet büyüklerimiz ve siyasi parti genel başkanlarının korunmalarına yönelik tedbirlerin en üst seviyede alınması gerekliliğinden; Kamu düzeni, genel güvenlik ve asayişin sağlanması maksadıyla 19 Mayıs 2019 Pazar günü, Samsun hava sahasında, insansız hava aracı (Drone) ve amatör havacılık (Paramotor, Yelkenkanat, Paraşüt, Yamaç Paraşütü vb.) faaliyetleri kapsamındaki araçların uçurulması yasaklanmıştır. Bu yasaklara uymayan İHA kullanıcıları ve işleticileri hakkında 2920 sayılı Türk Sivil Havacılık Kanunu'nun 144’üncü maddesine göre işlem yapılacaktır."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor'da Yüksel Yıldırım İsmail Uyanık ile yola devam edeceklerini açıkladı

Yılport Samsunspor'da Yüksel Yıldırım İsmail Uyanık ile yola devam edeceklerini açıkladı