18 Ocak 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA 1919'UN 100'ÜNCÜ YILI İÇİN DÜZENLENEN FENER ALAYI SAMSUNLULARI SOKAĞA DÖKTÜ

Samsun'da 1919'un 100'üncü yılı için düzenlenen fener alayı Samsunluları sokağa döktü

Samsun'da 19 Mayıs 1919'un 100. yılı nedeniyle düzenlenen fener alayı yürüyüşü Samsunluları sokağa döktü.

20 Mayıs 2019 Pazartesi 00:58 GÜNCEL

Samsun'da 19 Mayıs'ın 100. yılı kapsamında gece saatlerinde gerçekleştirilen Fener Alayı yürüyüşü muhteşem görüntülere sahne oldu.


19 Mayıs 1919'un 100. yılı etkinlikleri kapsamında Samsun Valisi Osman Kaymak başta olmak üzere çok sayıda protokol üyesinin de katılımı ile yapılan Fener Alayı yürüyüşünde, vatandaşların coşkusuna kortejde bulunan bando takımı da eşlik etti.

Samsun'da 19 Mayıs'ın 100. yılında düzenlenen fener alayı yürüyüşünde Mustafa Kemal Atatürk'ün makam aracının benzeri ve Atatürk'ün bal mumu heykeli de kortejde yer aldı. Mustafa Kemal'in Askerleriyiz sloganlarının da atıldığı Fener alayı yürüyüşü Samsun'un İlkadım ilçesi sınırlarında bulunan DSİ 7. Bölge Müdürlüğü binasın önünden başlayarak, Çiftlik caddesinde ve devamında Cumhuriyet Meydanında kadar sürdü. 100. yıl için gerçekleşen fener alayı Samsunluları adeta sokağa dökerken korteje özellikle Çiftlik caddesinden geçişi sırasında evlerinde bulunan vatandaşlarda pencerelerinden Türk Bayrakları sallayarak eşlik etti.

Samsun'da 19 Mayıs'ın 100. yılı kapsamında yapılan Fener Alayı ve Gençlik Festivali yürüyüşüne izciler, atlı sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Necattin Demirtaş'a Akşener ve İmamoğlu'ndan 'Her şey güzel olacak' mesajı

Necattin Demirtaş'a Akşener ve İmamoğlu'ndan 'Her şey güzel olacak' mesajı