04 Ağustos 2021 Çarşamba

SAMSUN'DA 5 ŞAMPİYONA İPTAL EDİLDİ İDDİASINA OKÇULUK FEDERASYONU BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

Samsun'da 5 şampiyona iptal edildi iddiasına Okçuluk Federasyonu Başkanı açıklama yaptı

Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu, Samsun'da 5 şampiyonanın iptal edildiği iddiası üzerine Samsun Kent Haber'e açıklama yaptı.

19 Ekim 2019 Cumartesi 17:16 GÜNCEL

Samsun'da Türkiye Okçuluk Federasyonu tarafından düzenleneceği gündeme gelen 5 şampiyonanın iptal edildiği iddiası üzerine federasyon başkanı Abdullah Topaloğlu açıklama yaptı.


Samsun bağımsız milletvekili Erhan Usta, Türkiye Okçuluk Federasyonu tarafından Samsun'da düzenlenecek 5 şampiyonanın iptal edilerek Ordu, Antalya ve Bursa illerine kaydırıldığını gündeme getirerek bu konuda Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na bir soru önergesi vermişti.

Konuyla ilgili kendisine ulaştığımız Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu ise gündeme gelen iptal iddiası ile ilgili Samsun Kent Haber internet gazetesine açıklamalarda bulundu.

Federasyon Başkanı Topaloğlu, Samsun'da iptal edildiği gündeme getirilen 6 şampiyona olduğu iddiasının doğru olmadığını belirterek, İnternet Medya Bilişim Federasyonu Samsun İl Temsilcisi ve Samsun Kent Haber Genel Yayın Yönetmeni Haydar Öztürk'e yaptığı açıklamada, "Samsun'da böyle bir organizasyonumuz yoktu zaten. Samsun'da da otellerde bir rezervasyon yapılmadı. Dolayısıyla böyle bir iptal söz konusu değil. Samsun'u biz okçuluk merkezi haline getirmek istiyoruz. Samsun'a çok güzel bir okçuluk sahası yapıldı. Avrupa Şampiyonasını da Samsun'da yaptık.İptal edildiği iddia edilen şampiyonaların Samsun'da olması ile ilgili federasyonumuzda bir program yoktu. Bahsi geçen şampiyonalara Bursa, Antalya ve Ordu talip oldu, bizde bu şampiyonaları bu şehirlere verdik. Samsun'da 6-9 Şubat ile Aralık ve Ocak aylarında salon şampiyonası düzenleyeceğiz. Gündeme getirilen iddia doğru değildir" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Mustafa Demir Canik açıklaması ile neyi ima etti kime gönderme yaptı

Mustafa Demir Canik açıklaması ile neyi ima etti kime gönderme yaptı