19 Ekim 2019 Cumartesi

SAMSUN'DA 53 YIL ÖNCE ÇEKİLEN FOTOĞRAF KARESİNDE DİKKAT ÇEKEN İSİM

Samsun'da 53 yıl önce çekilen fotoğraf karesinde dikkat çeken isim

Samsun'da 53 yıl önce çekilen bir fotoğraf karesinde, Samsunluların bugün 'Baba' lakabı ile andığı o isminde yer aldığı dikkati çekti.

14 Nisan 2019 Pazar 19:10 GÜNCEL

Samsun'da 1966 yılında Valilik görevi yapan Hamdi Ömeroğlu'nun Bafra ilçesine bağlı Kolay beldesinde gerçekleştirdiği jeneratör ve elektrik enerji sistemi açılış töreninde konuşma yaptığı sırada 53 yıl önce çekilen fotoğraf karesinde, Samsunluların bugün 'Baba' lakabı ile andıkları bir siyasetçinin de yer aldığı görüldü.


Samsun'da 53 yıl önce eski Vali Hamdi Ömeroğlu'nun Bafra-Kolay Güzelleştirme Derneği tarafından kurulan  jeneratör ve elektrik enerji sistemi, açılış töreninde çekilen fotoğraf karesine dikkatli bakıldığında Samsun'da Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı yapan merhum Muzaffer Önder'in de yer aldığı dikkati çekiyor.

53 yıl öncesine ait fotoğraf karesinde Muzaffer Önder o yıllarda İller Bankasında görev yapıyordu.  Samsunluların 'baba' lakabı ile andığı Muzaffer Önder, 16'ıncı dönem Samsun Milletvekili ile birlikte 1989-1999 yılları arasında Samsun Belediye Başkanlığı görevinde bulunmuştu. Muzaffer Önder, 1 Kasım 2005 tarihinde hayatını kaybetmişti. Muzaffer Önder'in mezarı ise 53 yıl önce  jenerötür ve elektrik enerji sistemi açılış töreni için gittiği Bafra'nın Kolay beldesinde bulunuyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 14 gündür yaşam mücadelesi veren Şenay Ebrinç Erol kurtarılamadı

Samsun'da 14 gündür yaşam mücadelesi veren Şenay Ebrinç Erol kurtarılamadı