25 Haziran 2021 Cuma

SAMSUN'DA ATAKUM BELEDİYESİ İNGİLİZCE VE ARAPÇA TABELALARIN DENETLENMESİNİ GÜNDEME ALDI

Samsun'da Atakum Belediyesi İngilizce ve Arapça tabelaların denetlenmesini gündeme aldı

Samsun'da CHP'li Atakum Belediyesi, Atakum ilçesinde iş yerlerine Türkçe dışında asılan İngilizce ve Arapça tabela ve isimlerin denetlenmesini gündeme aldı.

02 Temmuz 2019 Salı 00:17 GÜNCEL

Samsun'un Atakum İlçe Belediye meclisinde Atakum ilçesinde Türkçe dışında İngilizce ve Arapça tabelaların denetlenmesi için dilekçe verildi.


Atakum Belediye Meclisi 2019 yılı temmuz ayı 12. birleşimi 1. oturumu Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci başkanlığında gerçekleşti.

Meclis toplantısında Atakum'da faaliyet gösteren bazı iş yerlerine Türkçe dışında İngilizce ve Arapça yazıların denetlenmesi için verilen dilekçeyle ilgili konuşan Atakum Belediye Başkanı Deveci, "Bu Türkiye'nin her yerinde bir sorun. Hakkında da birçok tartışma var. Batı ülkelerinin hiç birisinde böyle bir durum yok. Kendi dillerine sahip çıkıyorlar. Bizde de böyle bir hassasiyet gösterilmeli. Bu biraz eğitimle ilgili bir husus. Konuyla ilgili komisyonlarımız yasalar ve yönetmelikler çerçevesinde neler yapabileceğimizi araştırıp, bize bir öneri getirsinler" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum Belediye Başkanı Deveci açıkladı! Emek Parkının altına aşevi yapılacak

Atakum Belediye Başkanı Deveci açıkladı! Emek Parkının altına aşevi yapılacak