20 Eylül 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA ATAKUM BELEDİYESİ VATANDAŞLARA EVDE KAL ANONSU YAPTI

Samsun'da Atakum Belediyesi vatandaşlara Evde Kal anonsu yaptı

Samsun'da Atakum Belediyesi Zabıta ekipleri, Korona Virüs nedeniyle sokak sokak, cadde cadde gezerek vatandaşlara evde kalmaları için anonslar yaptı.

23 Mart 2020 Pazartesi 19:15 GÜNCEL

Samsun'da CHP'li Atakum Belediyesi,  Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçedeki cadde ve sokakları dolaşarak sesli anons sistemine sahip araçlar ile vatandaşlara Korona Virüs sebebi ile ‘Evde Kal’ çağrısında bulundu.


Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sonrası alınan önlemler kapsamında yurt genelinde çok sayıda önlem alındı. İçişleri Bakanlığı’nın 65 yaş üstü yurttaşların sokağa çıkmalarını kısıtlayan genelgesinin ardından Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de harekete geçti. İlçedeki cadde ve sokaklarda sesli anons sistemine sahip araçlarla görev yapan ekipler, Atakumlulara evde kalmanın önemini anlatan duyurular yapıyor.

BU SORUMLULUK HEPİMİZİN
Hoparlörler aracılığıyla çok sayıda yurttaşa ulaşmayı hedefleyen ekipler mobil anons sisteminden, “Değerli Atakumlular, koronavirüsle mücadelede evlerinizden dışarı çıkmamanız çok büyük önem taşıyor. Lütfen hem kendi sağlığınız hem de sevdikleriniz için evlerinize dönün. Zorunlu olmadıkça evlerinizden dışarı çıkmayın. Her bir vatandaşımızın sağlığı bizim için çok değerli. Bu sorumluluk hepimizin” mesajını paylaşıyor.65 YAŞ GENELGESİ YAYINLANMIŞTI
İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliğine gönderilen genelge ile 65 yaş ve üzeri ile bağışıklık sistemi düşük, kronik akciğer hastalığı, astım, KOAH, kalp/damar hastalığı, böbrek, hipertansiyon ve karaciğer hastalığı olanlar ile bağışıklık sistemini bozan ilaçları kullanan yurttaşların dışarı çıkmaları, açık alanlarda, parklarda dolaşmaları ve toplu ulaşım araçları ile seyahat etmeleri sınırlandırılarak sokağa çıkmaları kısıtlanmıştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

SP İl Başkanı Temel Armutçu sordu! Karantina için neden Samsun tercih edildi

SP İl Başkanı Temel Armutçu sordu! Karantina için neden Samsun tercih edildi