16 Eylül 2021 Perşembe

SAMSUN'DA BELEDİYE PAZARCILARA ÇÖPLERİ YERE ATMAMASI İÇİN ÇÖP POŞETİ DAĞITIYOR

Samsun'da belediye pazarcılara çöpleri yere atmaması için çöp poşeti dağıtıyor

Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi, kurulan pazarlarda çöplerin gelişi güzel sokaklara atılmaması için pazar esnaflarına çöp poşeti dağıtıyor.

26 Eylül 2019 Perşembe 18:08 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım ilçesinde kurulan pazar yerlerinde çöplerin gelişi güzel sokaklara atılmaması için İlkadım Belediyesi pazar esnaflarına çöp poşeti dağıtıyor.


İlkadım Belediyesi’nin eylül aylarında başlattığı Temiz Bir İlkadım İçin El Ele sloganıyla hayat bulan Çöp Poşet uygulaması sayesinde ilçede semt pazarları sonrasında çöp toplamak kolaylaştı.

İlkadım  Belediyesi tarafında başlatılan ve pazar esnafının büyük ilgi gösterdiği çöp poşeti uygulaması için vatandaşlar ve esnaf İlkadım  Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'a teşekkür etti. Proje kapsamında İlkadım ilçesindeki tüm pazarlarda sabah saatlerinde esnaflara çöp poşeti dağıtılarak gün sonunda ortaya çıkan meyve ve sebze artıklarını poşetlerinin içerisine koyup tezgah açtıkları yere bırakması sağlanıyor.

Uygulamaya en çok sokağında semt pazarı kurulan vatandaşların sevindiğini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,''Eylül  ayında başlattığımız uygulamamızı sorunsuz olarak devam ettirmekte kararlıyız. Semt pazarları sonrasında sokaklar adeta şehir çöplüğüne dönüşüyor ve Temizlik İşleri Müdürlüğü personelimiz saatlerce sokak sokak gezerek atıkları toplamak için uğraşıyorlardı. Bugüne kadar hem pazar esnafımızın uygulamaya alışması hem de iyi niyetimizden dolayı çöplerini poşet içerisinde bırakmayanlara cezai işlem uygulamamıştık. Ancak bundan sonra zabıta ekiplerimizin kontrolünde cezai işlem uygulayacağız. Çöplerin bu şekilde toplanmasına en çok sokaklarında semt pazarı kurulan vatandaşlar sevindi. Pazar sonrası sokaklarda kötü görüntüler oluşmuyor. İlkadım  hepimizin, ilçemizi daha temiz, daha düzenli hale getirmek için tüm birimlerimiz ile gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

İlker

28 Eylül 2019 Cumartesi 23:50

Yav arkadaş git memurun maaşını öde poşet neyine hangi poşetini zengin edecek her hafta binlerce poşet dağıtarak para yok diye ağlarsın poşet alıp dağıtılsın bu zamana, kadar napiyodu pazartık sanki posete verecenin parayı memurun maasini ödeyin kardeşim maaşını bırakın reklam kokan hareketkerim memurun aç geziyo

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Çarşamba'ya yapılacak Biyokütle Enerji Santraline karşı dava açıldı

Samsun'da Çarşamba'ya yapılacak Biyokütle Enerji Santraline karşı dava açıldı