20 Ocak 2021 Çarşamba

SAMSUN'DA BİYOKÜTLE SANTRALİNİ SAVUNMAK İÇİN FİRMADAN PARA TALEP EDENLER OLMUŞ

Samsun'da Biyokütle Santralini savunmak için firmadan para talep edenler olmuş

Samsun'un Çarşamba ilçesinde yapılacak Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili tartışmalar sürerken ortaya atılan rüşvet iddiasının ardından yatırımcı firmadan santrali savunma adına para isteyenlerinde olduğu gündeme geldi.

26 Ekim 2019 Cumartesi 22:48 GÜNCEL

Samsun'da tartışma yaratan Biyokütle Enerji Santralinin yapımını üstlenen firmanın bazı oda başkanlarına rüşvet teklif ettiği gündeme gelirken, durumdan vazife çıkartan bazı kişilerinde santrali savunma adına firmadan para talebinde bulunduğu öne sürüldü.


Samsun'un Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, santral ile ilgili olumlu açıklamalarda bulunmaları için firmanın kendilerine 250 bin lira para teklif ettiğini ancak bu teklifi kabul etmediklerini açıklamıştı. Bu ve buna benzer iddialar geçmiş yıllarda Tekkeköy ve Terme ilçesinde yapılan mobil ve doğalgaz çevrim santrali ile ilgili de gündeme gelmişti. Çarşamba ilçesinde yapılacak biyokütle enerji santrali ile ilgili de aynı iddialar ortaya atılırken, firmanın bazı oda başkanlarına rüşvet teklifi ettiği yönünde ki iddianın doğruluğu ise merak konusu oldu.

Öte yandan Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili gündeme gelen rüşvet iddiasının ardından durumdan vazife çıkartan bazı çevre ve kişilerin, firmadan para talebinde bulundukları ileri sürüldü. Kamuoyu tepkisine karşı, santrali savunma ve olumlu açıklama yapma karşılığında firmadan para talep edildiği gündeme gelirken, vatandaşların santrale yönelik tepkilerinin art niyetli bazı çevrelerce suistimal edilmeye çalışıldığı iddiası şok etkisi yarattı.

Yatırımcı firmadan bazı yayın organlarının da ayrıca olumlu yayınlar yapma karşılığında yüksek miktarda maddi talepte bulunduğu, isteklerinin yerine gelmemesi üzerine santral ile ilgili olumsuz haber kampanyası başlattıkları da iddialar arasında.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Mustafa Demir esnafları ziyaret etti ütü yaptı dikiş makinesinin başına geçti

Mustafa Demir esnafları ziyaret etti ütü yaptı dikiş makinesinin başına geçti