16 Ocak 2022 Pazar

SAMSUN'DA BÜYÜKŞEHİR VE VALİLİK BİNASI TAŞINACAK YENİ BİR İSTİNAF ADLİYE BİNASI YAPILACAK

Samsun'da Büyükşehir ve Valilik binası taşınacak yeni bir İstinaf Adliye binası yapılacak

Samsun için açıklandı Büyükşehir ve Valilik binası taşınacak, yeni bir Bölge İstinaf Adliyesi yapılacak.. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, İstinaf Adliyesi binası ile ilgili açıklama yaptı.

15 Ağustos 2020 Cumartesi 17:00 GÜNCEL

Samsun'da Büyükşehir Belediyesi binası ile birlikte Valilik binasının bulunduğu yerden taşınacağı ve Samsun'a 50 dönümlük bir arazi üzerine yeni bir İstinaf Adliyesi binası yapılacağı açıklandı.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir,  Ankara’da Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile görüştüğünü, Samsun’a yeni bir adliye binası yapılacağını söyleyerek, “Adalet Bakanımız sayın Abdülhamit Gül ile 5-6 ay önce görüşmüştük. Kendisiyle bir kez daha konuştum. 50 dönüm arazi üzerinde bir bölge istinaf adliyesi yapma kararını dün verdik. Eylül ayının ilk haftasında bir ekip gönderecek. Yer seçimi yapılacak ve TOKİ aracılığıyla adliye sarayını yaptıracağız” dedi. Başkan Demir, “Bölge istinaf, eski valiliğin oradaki adliye oraya taşınacak. Büyükşehir ve valilik binasını da taşıyacağız. Bu arada adliye sarayı yapılırken yanına lojman yapılmasını da konuştuk. Değerli arkadaşlar bütün bizim proje lansmanında ifade ettiğimiz şeyler devam ediyor. Yarısında uygulama projeleri bitti.  Şimdi ihale sürecine giriyoruz. 2020 yılında projeleri ihaleye vermiş olacağız. 2021 proje yılı” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

cevdet

17 Ağustos 2020 Pazartesi 17:02

ilkadım belediyesi yanına taşınsın valılik büyükşehir belediyesi adliye de

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Mustafa Demir'in STK ve muhtarlar buluşmasının ev sahipliğini İshak Taşçı yaptı

Mustafa Demir'in STK ve muhtarlar buluşmasının ev sahipliğini İshak Taşçı yaptı