01 Aralık 2021 Çarşamba

SAMSUN'DA BUZ PİSTİNE DÖNEN OKUL ÖNLERİ CAN GÜVENLİĞİNİ TEHDİT EDİYOR

Samsun'da buz pistine dönen okul önleri can güvenliğini tehdit ediyor

Samsun'da yoğun kar yağışının üzerinden 3 gün geçmesine rağmen kent merkezinde belediyeler halen buz tutan kaldırım ve sokak aralarını temizleyemediği gibi okul önleri de çocukların can güvenliğini tehdit ediyor.

11 Şubat 2020 Salı 11:14 GÜNCEL

Samsun'da kar yağışının üzerinden 3 gün geçmesine rağmen, buzla kaplanan okul önlerinin halen temizlenememesi, sabah saatlerinde okula giden öğrenci ve velileri zor durumda bırakıyor.


Samsun'da yokuş olan yol ve ara sokaklarda kar yağışı sonrası buzlanmalar meydana gelirken, belediyeler ne yazık ki 3 gündür bu ara sokaklara girerek kaldırım ve yolları kaplayan buzların temizliğini yapamadı. 

Kentte olumsuz hava şartları nedeniyle bazı ilçelerde okullar tatil edilirken, okulların tatil edilmediği yerlerde ise sabah saatlerinde evlerinden çıkan öğrenci ve velileri, buzlarla kaplı yol ve kaldırımlarda düşmemek için mücadele etti.

İlkadım ilçesinde bulunan Gazipaşa ve 30 Ağustos İmam Hatip Ortaokullarının önleri kar yağışı sonrası buzla kaplanırken, her iki okulunda yokuşta bulunması nedeniyle sabah saatlerinde çocuklarını okula getiren veliler adeta buz pistinde yürür gibi ayakta kalabilmek için ter döktü. 

Okul öğretmenleri ise okula gelen öğrencilerin buz üstünde düşmemesi için velilere yardımcı olurken, vatandaşlar bu duruma "3 gündür bu okul önleri temizlenmez mi. Bu çocuklar okul önündeki bu buzda kayıp düşerek yaralansa sorumlusu kim olacak. Okul önlerine tuz dökmek, çakıl dökmek yada buraları temizlemek çok mu zor" diyerek tepki gösterdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Kaskocu

11 Şubat 2020 Salı 16:39

Meçhul şarkıcı,,,,SUS ta CAHİL ligin ortaya çıkmasın,, o gördüğün yerler Sizin chp hpd sp ip ve bilumum TAYYİP düşmanlarının ortak adayi necaattin Sorumluluğu altında,,o da amca kendinin evinin balkonunu temizliyebilmis,

Meçhul Şarkıcı

11 Şubat 2020 Salı 11:48

Hizmet için gelen mustafa demire yazın bu konuyu hani hizmet için gelmiş yaa geldiği günden beri yaptığı tek hizmet zam zam zam zam.. Allah çıkarsın

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yüksel Yıldırım'dan uçağının rengini sorun eden spor yazarına boş laf ettin yanıtı

Yüksel Yıldırım'dan uçağının rengini sorun eden spor yazarına boş laf ettin yanıtı