25 Ekim 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA CANİK BELEDİYESİ ESKİ BAŞKANI GENÇ'TEN YENİ BAŞKANI ZORA SOKAN KARAR

Samsun'da Canik Belediyesi eski Başkanı Genç'ten yeni başkanı zora sokan karar

Samsun'un Canik İlçe Belediyesinde 31 Mart seçimleri öncesi, yüzde 40 oranında yapılan İller Bankası kesintisinin yüzde 100 yapılması yönünde karar alınması yeni seçilen belediye başkanı İbrahim Sandıkçı'yı zora soktu.

14 Ağustos 2019 Çarşamba 17:05 GÜNCEL

Samsun'un Canik İlçe Belediyesinde eski başkan Osman Genç döneminde 31 Mart seçimlerinden hemen önce yüzde 40 olan İller Bankası kesintisininin yüzde 100 oranında yapılması için meclis kararı alındığı ortaya çıktı.


31 Mart yerel seçimlerinden sonra Canik Belediye Başkanı olan İbrahim Sandıkçı'nın İller Bankası kesintisinin yüzde 100 oranında yapılması yönünde kendisinden önceki dönemde seçime sayılı günler kala alınan karar nedeniyle,  personel maaş ödemelerinde sorun yaşadığı gündeme geldi.

Eski başkan Osman Genç döneminde 31 Mart seçimlerine sayılı günler kala alınan yüzde 100 oranındaki kesinti kararı, seçilecek yeni başkanı zora sokma hamlesi olarak değerlendirilirken, İbrahim Sandıkçı'nın göreve başladığı ilk aylarda maaş ödeyememe sıkıntısı yaşadığı ancak bu sorunu bazı girişimlerle çözdüğü öğrenildi. Canik Belediyesinde İller Bankası kesintisinin yüzde 100 oranında yapılmasına rağmen Sandıkçı'nın Kurban Bayramı öncesi personel maaşlerını ödediği bildirildi.

Osman Genç ile Canik Belediyesi Başkanı seçilen İbrahim Sandıkçı'nın arasında geçmişten gelen bir husumet olduğu bunun sonucu olarak 31 Mart seçimleri öncesi İller Bankası kesintisinin yüzde 100 yapılması yönünde karar alındığı iddia edildi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Kendi niyetinizi sorgulayın

14 Ağustos 2019 Çarşamba 19:40

Böyle bir şeyin varlığı olsa bile bu sizin niyetinizin kötü olduğu gerçeğini ortadan kaldırmıyor. Belki de sadece belediyeler hakkında olumsuz haber yaparsak reklam vs alırız diye düşünüyorsunuzdur.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu şehit Ferhat Gedik'in ailesini ziyaret etti

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu şehit Ferhat Gedik'in ailesini ziyaret etti