29 Mayıs 2020 Cuma

SAMSUN'DA CANİK BELEDİYESİ İKİ AYDIR MAAŞ ÖDEYEMİYOR! SENDİKA BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

Samsun'da Canik Belediyesi iki aydır maaş ödeyemiyor! Sendika başkanı açıklama yaptı

Samsun'un Canik İlçe Belediyesinde personellerin iki aydır maaş alamaması ile ilgili açıklama yapan Hizmet İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun, krizi çözmek için belediyede muhatap bulamadıklarını söyledi.

20 Mart 2019 Çarşamba 13:33 GÜNCEL

Samsun'un Canik İlçe Belediyesinde çalışan personelin iki aydır maaş alamadığı 3'üncü ay maaş ödemelerinin de henüz yapılmaması ile ilgili Hizmet İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun açıklama yaptı.


Hizmet İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun, Canik Belediyesinde işçi ve memurların maaşlarının ödenebilmesi için bütün enerjilerini ortaya koyduklarını ancak belediyede konu ile ilgili muhatap bulamadıklarını söyledi.

Akasyam haber sitesinde yer alan habere göre, Samsun'un Canik İlçe Belediyesinde işçilerin iki aydır ödenmeyen maaş haklarını alabilmeleri için AK Parti İl başkanlığı ve AK Parti milletvekilleriyle görüşmeleri sürdürdüklerini belirten Hizmet İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun, “Bazı kaos odakları Canik’te seçimleri etkileyebilmek için Canik’teki krizi kullanmak için işçileri eylem yapmaya zorlamak istiyorlar. Biz işçi kardeşlerimize eylemlerin meseleleri çözmek yerine daha fazla zora sokacağını anlatmaya çalışıyoruz” dedi.

Canik Belediyesinde meseleyi masaya yatıracak muhatap bulamadıklarını da kaydeden Hizmet İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun, “Canik’te Nisan ayı itibariyle oluşacak yönetimin ilk işi işçi memurların maaş krizini çözmek olmalıdır” diye belirtti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Canik Belediyesinde mali kriz! Doğalgaz kesildi, alacaklılar peş peşe icra davası açıyor

Samsun Canik Belediyesinde mali kriz! Doğalgaz kesildi, alacaklılar peş peşe icra davası açıyor