18 Ocak 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA CANİK BELEDİYESİNİN RESMİ BORÇ TUTARI AÇIKLANDI

Samsun'da Canik Belediyesinin resmi borç tutarı açıklandı

Samsun'da battığı iddiaları ile gündeme gelen Canik Belediyesinin resmi borç tutarı açıklandı. Samsun'da Canik İlçe Belediyesinin resmi borcunu Canik Belediye Başkanı Osman Genç açıkladı.

26 Mart 2019 Salı 16:42 GÜNCEL

Samsun'da Canik Belediyesi binasında basın toplantısı düzenleyen ve 31 Mart seçimleri sonrası 15 yıldır sürdürdüğü başkanlık görevi sona erecek olan Osman Genç, belediyenin mali durumu ile ilgili bilgiler verdi.


15 yıl önce Canik Belediyesini 58 milyon 174 bin 53 TL borç ile devraldıklarını açıklayan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, bugün ise belediyenin projeler karşılığı İller Bankasına ve piyasaya toplam 95 milyon 528 bin lira borcunun olduğunu belirterek şu açıklamalarda bulundu.

"Yapılanları görmezden gelerek, sırf çamur at izi kalsın anlayışıyla birileri dedikodu üretiyorlar. Canik Belediyesi’nin batması gibi bir durum asla ve asla söz konusu değildir. Aksine Canik ve Canik Belediyesi kardadır. Takdir edersiniz ki, arka bahçe konumunda olan, hiç bir modern yaşam alanı bulunmayan Canik, hayata geçirdiğimiz projelerle bugün bölgesinin ve Türkiye’nin en önemli ilçelerinden birisi haline gelmiştir. Biz 2004 yılında müfettiş raporuyla da sabit olduğu üzere görevi o günkü değeriyle 58 milyon 174 bin 53 YTL borçla devraldık. Bunu bugünkü TÜFE’ye güncellediğimizde 216 milyon 640 bin lira yapıyor. Bugün Canik Belediyesi’nin projeler karşılığı İller Bankası’na ve piyasaya olan toplam 95 milyon 528 bin lira borcu vardır. Ancak bunların haricinde 27 milyon 926 bin 702 lira alacağımız vardır. Ayrıca biz Canik’te 202 milyon 31 bin lira değerinde bina ürettik.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir adayı Mustafa Demir: Herkese eşit hizmet edeceğiz, kimseyi ayırmayacağız

Samsun Büyükşehir adayı Mustafa Demir: Herkese eşit hizmet edeceğiz, kimseyi ayırmayacağız