26 Ekim 2021 Salı

SAMSUN'DA CEMEVİ'NE İBADET STATÜSÜ GÖRÜŞÜLÜRKEN MECLİS TOPLANTISINDA GERGİNLİK ÇIKTI

Samsun'da Cemevi'ne ibadet statüsü görüşülürken meclis toplantısında gerginlik çıktı

Samsun'da Atakum Belediyesi Meclis toplantısında Cemevi'ne ibadethane statüsü verilmesi ile ilgili gündem maddesi görüşülürken gerginlik çıktı.

04 Aralık 2019 Çarşamba 15:43 GÜNCEL

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi meclisinde Cemevi'ne ibadet statüsü verilmesi ile ilgili gündem maddesi görüşülürken gündem maddesinin komisyona havale edilmesi teklifi sonrası gerginlik çıktı.

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi Meclisinde Cemevine ibadet statüsü verilmesi ile ilgili gündem maddesinin komisyona geri havale edilmesini isteyen bir meclis üyesi "Bizim onlarla sıkıntımız yok. Hangi camiyi onayladık. Biz tescil merci değiliz. Tekrar görüşülsün. Bizim Alevilerle bir sıkıntımız yok." dedi.

Atakum ilçesinde bulunan Cemevi'ne ibadet statüsü verilmesi ile ilgili gündem maddesinin yeniden komisyona havale edilmesinin istenmesi sonrası toplantıyı takip eden Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Başkanı Cem Sultan Ermiş, yapılan teklife biran da tepki göstererek ayrımcılık yapıldığını savundu.Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci ise ayrımcılık olmadığını belirtirken, Cem Sultan Ermiş meclis salonunda Cemevi'ne ibadethane statüsü verilmesi ile ilgili teklifin komisyona yeniden havale edilmesi ile ilgili taleplere tepkisini sert bir şekilde sürdürmeye devam etti. Meclis toplantısında kısa süreli yaşanan bu gerginliğin ardından Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Başkanı Cem Sultan Ermiş, salondan çıkartıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Başkanı Demir Terme ilçesine yapılacak hizmetleri açıkladı

Samsun Büyükşehir Başkanı Demir Terme ilçesine yapılacak hizmetleri açıkladı