21 Ocak 2022 Cuma

SAMSUN'DA CHP GRİ PASAPORT SKANDALINA YAKAKENT İLÇESİNDE AÇIKLAMA YAPTI

Samsun'da CHP gri pasaport skandalına Yakakent İlçesinde açıklama yaptı

Samsun'un Yakakent Belediyesinde patlak veren gri pasaport ile göçmen kaçakçılığı skandalı ile ilgili CHP Yakakent İlçe Başkanı Hayri Kara açıklama yaptı, olay için "Organize insan kaçakçılığı" dedi.

30 Kasım 2021 Salı 17:45 GÜNCEL

Samsun'un Yakakent ilçesinde, belediyenin gri pasaport ile 63 kişiyi yurt dışına göndermesi ve gönderdiği kişilerin geri dönüş yapmaması olayı ile ilgili CHP Yakakent İlçe Başkanlığı ilçe meydanında açıklama yaptı.


İçişleri Bakanlığının soruşturma izni verdiği olayla ilgili Yakakent İlçe Meydanında toplanan CHP'liler, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

ÖNEMSİZ KONU DEDİLER, İSİMLERİ VERMEDİLER
Yakakent Belediyesinin CHP'li meclis üyesi, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma'nın "Belediye meclisi onayladı" açıklamasına tepki göstererek, "Bu olayda gri pasaport ile yurt dışına gönderilenlerin geri dönmedikleri ile ilgili süreçten bizim haberimiz olmadı. 6 ay önce bu konu gündeme geldiğinde belediye başkanı bizlere bu olay için önemsiz bir konu demişti. Yurt dışına gönderilenlerin isimlerini istedik vermediler. Meclis onayı ile gri pasaportla yurt dışına gönderilenlerin geri dönmediklerini biz açılan soruşturmanın basına yansıması ile öğrendik. 30 kişi Makedonya'ya gitmiş dönen yok, 7 ay sonra 14 kişi Polonya'ya gitmiş yine dönen yok, bir ay sonra 28 kişi gitmiş bu sefer belediye başkan yardımcısı da heyetle gitmiş ve tek geri dönen başkan yardımcısı olmuş ve hiç birisinde geri dönmeyenlerle ilgili hiç bir şey yapılmamış. Hüseyin Kıyma, kendisinin de mağdur olduğunu söylemektedir. Belediye meclis üyesi olarak soruyorum niye mağdursunuz. Öğrenmek istiyoruz." dedi.

ORGANİZE İNSAN KAÇAKÇILIĞI
Yakakent İlçe Meydanında yapılan açıklamada CHP İlçe Başkanı Hayri Kara'da olayla ilgili şunları dile getirdi.
"Bu organize insan kaçakçılığı suçunun bütün yönleri ile soruşturulması, dahili olan herkesin cezalandırılması gerekir. Kimse devlette benim, hukukta benim, her suçu işlerim, birilerinin sırtına yıkar paçayı kurtarırım diye hayal kurmasın. hiç bir yetkili kendi yanlışlarını partisini kullanarak kapatmaya çalışmasın. Bu suçtan menfaat elde eden herkes mutlaka hukuk karşısında hesap verecek"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da göçmen kaçakçılığı skandalı! Başkanda, işi organize edende mağdurum diyor

Samsun'da göçmen kaçakçılığı skandalı! Başkanda, işi organize edende mağdurum diyor