27 Mayıs 2020 Çarşamba

SAMSUN'DA CHP'LİLER CUMHURİYETİN 94'ÜNCÜ YILINI ATATÜRK ANITINDA KUTLADI

Samsun'da CHP'liler Cumhuriyetin 94'üncü yılını Atatürk Anıtında kutladı

Samsun'da Cumhuriyet Halk Partisi üyeleri, Cumhuriyet Bayramı'nın 94'üncü yıl dönümünü alternatif bir törenle Atatürk Anıtı önünde kutladı.

29 Ekim 2017 Pazar 16:08 GÜNCEL
Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl ve İlçe Örgütleri, Cumhuriyet Bayramı'nın 94'üncü yıldönümünde Atatürk Anıtı önünde toplandı. CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Atatürk Anıtına Cumhuriyet Bayramı nedeni ile çelenk sunumu yaptıktan sonra günün anlam ve önemi ile ilgili bir konuşma yaptı.

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz, Atatürk Anıtında gerçekleşen kutlama töreninde yaptığı konuşmada, "Değerli Cumhuriyetçiler, değerli Atatürkçüler, şanlı Cumhuriyetimizin 94'üncü yılı kutlu olsun. 1938 yılından beri yolumuzu Mustafa Kemal Atatürk yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor. Ne mutlu bize, ne mutlu Atatürk'ün izinden gidenlere, ne mutlu Cumhuriyetçiyim diyenlere. Cumhuriyet tek başına kuru bir kavram olarak sahip çıkılması gereken bir kavram değil. Cumhuriyet laiklik demek, Cumhuriyet kadın erkek eşitliği demek, Cumhuriyet sosyal devlet demek, Cumhuriyet Anadolu coğrafyasında ki varlık mücadelesi demek. Biz Cumhuriyet deyince bunu anlıyoruz." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan açıkladı: Parti kuruyorum

Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan açıkladı: Parti kuruyorum