27 Ekim 2021 Çarşamba

SAMSUN'DA ÇINARLIK-YALI MAHALLESİ SAKİNLERİ DOĞALGAZ İSTİYOR

Samsun'da Çınarlık-Yalı mahallesi sakinleri doğalgaz istiyor

Samsun'un Çarşamba ilçesine bağlı Çınarlık-Yalı mahallesi sakinleri, mahallelerine doğalgaz alt yapısının yapılmasını istiyor.

29 Ağustos 2021 Pazar 08:30 GÜNCEL

Samsun'un Çarşamba ilçesinde Çınarlık-Yalı mahallesi sakinleri, kışın 2 bin 500 nüfusa çıkan mahallelerine artık doğalgazın getirilmesi gerektiğini söyledi, yetkililere seslenerek mahalleye doğalgaz alt yapısının yapılmasını talep etti.


Samsun’un Çarşamba İlçesi Yalı Mahallesi Muhtarı Selami Şahin, git gide gelişen ve turizm merkezi olma yolunda ilerleyen mahallelerine doğal gaz gelmesini istediklerini belirterek, yetkililere çağrıda bulundu.

Samsun Gazetesinden Merve İlhan'ın haberine göre Çınarlık-Yalı Mahallesi’nin turizm potansiyelinin yüksek ve gelişime açık olduğunu ifade eden Muhtar Şahin, “Mahallemiz, şehrin doğu tarafında 8 kilometrelik bir sahili olan Yalı Mahallesi. Yerleşime açık, imarı yapıldığı için git gide nüfusu artıyor. Biz doğal gazın nimetlerinden de faydalanmak istiyoruz. Vatandaşımız da çok talepkar. Kışın 2 bin -2 bin 500 olan nüfusumuz 10 binlere çıkıyor. İnsanlar doğal gaz olmadığı için kış aylarında buradan ayrılmak zorunda kalıyor” dedi.Vatandaşın doğal gaz konusunda adım atılmasını istediğini kaydeden Şahin sözlerine şunları ekledi: “Talep toplamaya başlayacağız ve Çarşamba Belediyesi’ne ulaştıracağız. Pandemi nedeniyle insanlar şehir merkezinden uzakta yaşamak istiyor. Buraya doğal gaz geldiği takdirde daimi olarak vatandaşlarımız sayesinde hem mahallemiz gelişecek hem de katma değerimiz yükselecek. Ticaret artacak, cazibe merkezi olacak” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ceyhun

29 Ağustos 2021 Pazar 22:00

Hala bu zaman da doğalgaz alt yapısı olmayan kaldı mı? Çok ilginç.Hem de Siyasi lobinin Tekkeköy,Çarşamba tarafının ağırlık olduğu bölge de çok ilginç.Yatırım anlamın da neredeyse o tarafta bir valilik binası kaldı yapılmayan.İroni tabi ki.Samsunspor Stadı,Kapalı Spor Salonu,Fuar alanları,Organize Sanayi,Toros Gübre( Azot) Eti Bakır işletmeleri ,Lojistik Bölge, 5 Yıldızlı Otel vs....Maşallah.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Berna Mutlu Anaokulu törenle açıldı

Samsun'da Berna Mutlu Anaokulu törenle açıldı