26 Kasım 2020 Perşembe

SAMSUN'DA ESKİ BAŞKAN İSHAK TAŞÇI ATAKUM BELEDİYESİNDE ÇIKARTILAN İŞÇİLERLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Samsun'da eski başkan İshak Taşçı Atakum Belediyesinde çıkartılan işçilerle ilgili açıklama yaptı

Samsun'da Atakum Belediyesi eski Başkanı İshak Taşçı, Cemil Deveci'nin başkanlık yaptığı Atakum Belediyesinde işten çıkartılan işçilerle ilgili açıklama yaptı.

14 Nisan 2019 Pazar 18:36 GÜNCEL

Samsun'un Atakum eski Belediye Başkanı İshak Taşçı, CHP'li Atakum Belediyesi Başkanı Cemil Deveci'nin işten çıkarttığı işçilerle ilgili açıklamasında, "İşe alınanları siyasi hamle olarak değerlendirmemek gerekiyor" dedi.


Samsun'da Atakum Belediyesi eski Başkanı İshak Taşçı, Atakum Belediyesi'nde çok sayıda kişinin işten çıkarılması ve CHP'li Başkan Cemil Deveci'nin kendisine yönelik açıklamaları nedeniyle yazılı açıklama yaptı. 

Atakum Belediyesi İmar İnşaat Şirketi'nin 45 milyon liralık borcu olduğu iddiasını yalanlayan İshak Taşçı, belediyeden  şuan için 50 kişinin atıldığını, işe alımların siyasi hamle olarak değerlendirilmemesi gerektiğini söyledi. 

Atakum Belediyesi eski Başkanı İshak Taşçı " Atakum Belediyesi'nde 50’ye yakın işçinin işten çıkartıldığını öğrendim. Çıkartılan işçilerin kimler olduklarını bilmediğim için, ne zaman işe alındıkları hakkında da net bir bilgi sahibi değilim. Ancak son dönemde işe alınmış da olabilirler. Zira Atakum ilçesinde son dönemde açılışını gerçekleştirdiğimiz çok sayıda tesis var. Haliyle bu tesislerde çalışması için de çok sayıda işçi, yine son dönemlerde işe alındı. Gerçekleştirilen işe alımların, bir siyasi hamle olarak değerlendirilmemesi gerekiyor. Açılışı gerçekleşen tesisler, tamamlanan projelerde çalıştırılmak üzere eleman alımı son derece normal bir haktır "dedi. 

İMAR İNŞAATIN BORCU 15 MİLYON 
Atakum Belediyesi İmar İnşaat Şirketi'nin borcuna değinen İshak Taşçı şunları kaydetti; "Aynı şekilde Atakum İmar İnşaat Şirketi'ne yönelik belirtilen borç miktarı ile ilgili de çeşitli iddialar ortaya atılıyor. Şirket yönetiminden son aldığım bilgi doğrultusunda, borcun 15 Milyon TL civarında olduğunu öğrendim. Atakum İmar İnşaat Şirketinin, büyük ve kapsamlı tesisleri bünyesinde barındıran, 750 kişiyi istihdam eden bir şirket yapısı olduğunu da göz önünde bulundurmak gerekiyor."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Hakan Arlı

15 Nisan 2019 Pazartesi 13:56

Evet bence de siyasi hamlem değil direkt ihanet. 125 tane chp liyi seçim öncesi işe al sonra da siyasi hamle değil.Emir eri ishak.

Meçhul Şarkıcı

15 Nisan 2019 Pazartesi 10:26

Utanmadan konuşmayın ahlaksız hırsızlar Osman Temiz denilen adamın çalıdklarını sende biliyosun o yüzdenmi 4 aydır maaş ödemiyorsunuz hırsızlar sizii

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 53 yıl önce çekilen fotoğraf karesinde dikkat çeken isim

Samsun'da 53 yıl önce çekilen fotoğraf karesinde dikkat çeken isim