10 Temmuz 2020 Cuma

SAMSUN'DA ESKİ BELEDİYE BAŞKANI HADİ UYAR, KAYIP OLDUĞU GÜNDEME GELEN PARA İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Samsun'da eski belediye başkanı Hadi Uyar, kayıp olduğu gündeme gelen para ile ilgili açıklama yaptı

Samsun'un Alaçam ilçe belediyesinde kayıp olduğu gündeme gelen 1 milyon 200 bin TL para ile ilgili eski belediye başkanı Hadi Uyar bir açıklama yaparak, "Hepsi defterde kayıtlı kuruşu kuruşuna inceleyebilirler" dedi.

12 Nisan 2019 Cuma 13:42 GÜNCEL

Samsun'un Alaçam ilçesinde belediyede çalışan işçilere ikramiye ödemesi için kullandığı ancak işçilere ikramiye ödenmediği iddiası ile birlikte kayıp olduğu gündeme gelen 1 milyon 200 bin TL'lik banka kredisiyle ilgili eski belediye başkanı Hadi Uyar'dan açıklama geldi.


Samsun'un Alaçam İlçe Belediyesi eski Başkanı Hadi Uyar, kayıp olduğu gündeme gelen 1 milyon 200 bin TLlik banka kredisi parası ile ilgili açıklamasında "Bu para, işçi ikramiyeleri, mesai ücretleri, Geyikkoşan'daki mendirek, makine ikmal dairesinin taşınması ve araç kiralama ücretlerinin ödenmesinde kullanıldı" dedi.

AK Partili eski Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar'ın giderayak 'işçilere ikramiye ödeyeceğiz' diyerek çektiği 1 Milyon 200 Bin TL'lik kredinin akıbeti ilçede büyük gündem oluşturmuştu. Alaçam Belediyesi Eski Başkanı Hadi Uyar, HHALK Gazetesi'ne o kredi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

HEPSİ DEFTERDE KAYITLI
Alaçam İlçe Belediyesi eski Başkanı Hadi Uyar, kayıp olduğu ileri sürülen para ile ilgili yaptığı açıklamada "Belediyenin bankadan 2 milyon liralık kredi çekme limiti vardı. Ben de meclisimden onay alarak, 1 milyon 250 bin liralık kredi kullandım. Kullandığım krediyi de işçilerin mesai ücretlerini, işçi ikramiyelerini, Geyikkoşan sahilindeki mendirek yapımında, makine ikmal dairesinin taşınmasında ve araç kiralama ücretlerinin ödenmesinde kullandım. Bu paraların hepsi belediyenin mali defterlerinde yazıyor" dedi.

KURUŞU KURUŞUNA İNCELEYEBİLİRLER
60 ay boyunca bütçesini en akıllı şekilde kullanan, tasarruf yapabilen belediye meclis üyeleriyle çalıştığını vurgulayan Hadi Uyar, "Belediye elbette borçlarını ödeyecek. Borçlanmasak hizmet yapmadı diyorlar, hizmet yaptırıp parasını ödemezsen, 'esnafa para ödemedi' diyorlar. Bizim muhasebemiz orada. Harcanan kalemlerin kuruşu kuruşuna isteyen herkes görebilir. Buyursunlar incelesinler" diye konuştu.

İLYAS BAŞKAN KULLANSIN DİYE BANKADA PARA BIRAKTIK
"Kimsenin uhdesine geçen bir para yok" diyen eski Başkan Hadi Uyar, şöyle konuştu; "Kredi limitimiz 2 milyon Türk Lirası'ydı. 750 bin lira sıcak parayı da yeni seçilen Başkan İlyas Acar ve meclisi kullansın diye de dokunmadık. En son ayın 29'unda da imzaladığım sözleşmeyle 391 Bin Lira'yı da Halk Bankası'nda nakit para olarak bıraktık. O da Nisan ayının işçi ücretlerinin maaş farklılığı. Biz çok dikkatli bir 60 ay geçirdik. İşçi arkadaşlarımızın maaşlarını bir ay geciktirmeden ödedik ve iddia ediyorum, 17 belediye arasında ekonomisini en güzel yöneten belediyelerden biri olmuşuzdur. 2018 yılının 18 milyon liralık bütçesine karşılık piyasaya olan toplam borcumuz 18 milyonun yüzde 5'i kadar yoktur." N. Alper CABBAR

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

 Samsun'da 175 bin 588 kişinin GBT kaydı sorgulandı aranan bin 182 kişi yakalandı

Samsun'da 175 bin 588 kişinin GBT kaydı sorgulandı aranan bin 182 kişi yakalandı