27 Ocak 2022 Perşembe

SAMSUN'DA ESNAF ODASI KORONA VİRÜS'E KARŞI TERMAL KAMERALI ÖNLEM ALDI

Samsun'da esnaf odası Korona Virüs'e karşı termal kameralı önlem aldı

Samsun'da Atakum Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, kooperatif binasının girişine Korona Virüs'e karşı termal kamera koydu.

14 Nisan 2020 Salı 20:31 GÜNCEL

Samsun'da esnaf odası başkanı Metin Sinecek, ölümcül Korona Virüs'e karşı tedbir amacıyla kooperatif hizmet binasının girişine termal kamera koydu.


Atakum Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifine gelen vatandaş ve esnaflar termal kameradan geçerek binaya giriş yapıyor. Termel kameraların Korona Virüs salgını ile ilgili yüksek ateşi olan hastaları tespit etmede önemli bir rol oyndığı biliniyor. Atakum Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Sinecek, termal kamera ile ateşi yüksek olan bir kişiyi tespit etmeleri halinde ilgili sağlık kuruluşlarına durumu bildireceklerini böylelikle virüsün başkalarına da buluşmasının önüne geçmeyi amaçladıklarını söyledi.

Atakum Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi giriş katına, vücut ısısını ölçen termal kamera yerleştirildi. Atakum Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi'ne giriş yapan vatandaş ve esnafın termal kamerayla taranmasına başlandı ve vücut ısısı ölçümleri yapıldıktan sonra girişlere izin veriliyor.

Atakum Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek yeni tip Korona Virüsle (Covid-19) mücadele önlemleri kapsamında aldıkları termal kamera uygulaması hakkında Samsun Canlı Haber mikrofonlarına değerlendirmelerde bulundu.

Metin Sinecek Samsun Canlı Haber'e yaptığı açıklamada, "Belkide Samsun'da ilk defa bir Esnaf ve Sanatkarlar kooperatifi olarak esnafımızın, halkımızın sağlığı ve güvenliği için daha sağlıklı sonuçlar almak adına termal kamera sistemini kurduk. Termal kamera sistemi diğer kurumlara da örnek olacak bir davranış. Diğer kurumlarda bizim gibi termal kamera sistemini kullanır ve bütün kurumlara bu sistem yayılırsa halkımız daha sağlıklı daha iyi ortamlarda güvenli bir şekilde giriş ve çıkış yapmaları sağlanmış olur."

"Korona virüsü ayak ve el uzuvları ile taşındığı belirten Sinecek, ağız yolu ile de bulaşan bir virüs. Sıkıntılı bir süreç içerisinde olduğumuz için bizde bütün esnaflarımıza girişte bulunan galoşları kullanarak katlarımıza çıkmalarını ve işlemlerini halletmelerini sağlıyoruz.İşleri bittikten sonrada çöpe atıp rahatlıkla korona virüsü bulaştırmamak için elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cemil Deveci pazar yerini inceledi vatandaşı Korona Virüs'e karşı uyardı

Cemil Deveci pazar yerini inceledi vatandaşı Korona Virüs'e karşı uyardı