18 Eylül 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA GAZETECİ İBRAHİM AKKUŞ'A SALDIRAN KİŞİNİN EMNİYETE VERDİĞİ İFADE

Samsun'da gazeteci İbrahim Akkuş'a saldıran kişinin emniyete verdiği ifade

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde gazeteci İbrahim Akkuş'un saldırıya uğraması olayı ile ilgili olaya karışan ve saldırıyı yapan kişinin emniyette verdiği ifadesi ortaya çıktı.

23 Haziran 2021 Çarşamba 17:03 GÜNCEL

Samsun'da 19 Mayıs ilçesinde gazeteci İbrahim Akkuş'a saldıran tarafın olay sonrası emniyete verdiği ifadeye ulaştık.


19 Mayıs ilçesinde yapımı tamamlanarak hizmete açılan Devlet Hastanesi inşaatında, bazı imalat hatalarını görüntüleyen Yeniçağ Gazetesi Temsilcisi İbrahim Akkuş geçtiğimiz Ocak ayından bu yana söz konusu hastanede ki sorunları gündeme getiriyordu. Hastanenin yapım işinde eksiklikler, hatalar olduğuna dair çektiği görüntüleri de sık sık yayınlayan Akkuş'un bu tespitleri üzerine geçtiğimiz aylarda hastane inşaatını CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu'da ziyaret ederek incelemişti. 

Gündeme gelen eksiklikler süreç içerisinde yüklenici firma tarafından giderilirken, İbrahim Akkuş bu seferde hastanenin zemin katının yalıtımsız olduğunu ve bodrum katların sular altında olduğuna dair görüntüler yayınladı. 19 Mayıs İlçe Devlet Hastanesi binası önceki gün hizmete açılırken, inşaatta şef olarak görev yapan Kadir S.'nin Yeniçağ Gazetesi Temsilcisi İbrahim Akkuş'u 19 Mayıs Belediyesi binasında darp ettiği gündeme geldi. Akkuş'a yönelik yapılan saldırı tepkilere neden olurken, saldırıyı gerçekleştiren taraf olan Kadir S.'nin ise olay sonrası emniyete verdiği ifade ortaya çıktı.

Yeniçağ Gazetesi'nin 19 Mayıs İlçe Temsilcisi İbrahim Akkuş'a saldıran Kadir S. olayla ilgili emniyete verdiği ifadesinde yaşananları şu şekilde anlattı.
"Ben yapım aşaması devam eden 19 Mayıs İlçe Devlet Hastanesinin şantiye şefi olarak çalışırım. İlçe halkınının refahı açısından elimizden ne geliyorsa hastaneyi en iyi şekilde çok güçlü bir ekimiz ile gece-gündüz demeden çalışıp 19 Mayıs ilçesine kazandırdık. Şuan için ufak tefek işler kaldı, onlarla ilgileniyorum. Yaklaşık 1.5 yıl önce bu hastane inşaatına başladığımız zaman kendisini tanımadığım İbrahim Akkuş isimli şahıs bizi yöneticelere gelerek size bekçi lazım olur beni işe alır mısınız dedi. Bizde kadromuz şuan için dolu olduğunu bu nedenden dolayı alamayacağımızı tarafına ilettik. Ondan sonra her defasında hastanenin yapım aşaması ile ilgili izinsiz bir şekilde resimler çekerek devamlı olarak gazeteci kisvesi altında hastanemizin inşaatında kullanılan malzemeleri kötüleyerek ve şahsım ve işçi kadroma hakaretler yaparak bunları sosyal medyada ve yerel gazetede dile getirdi. Bugün yani 21.06.2021 günü sosyal medyadan heyetin karşısında asena gibi kıvırtan şef ve ünlü dansöz asenanın ismini kullanarak beni dansöze benzettiğini anladım. Şantiyede çalışırken İbrahim Akkuş'u aradım, 'Neden böyle yapıyorsun sen bizim başımıza bela mısın sen kime dansöz diyorsun, yerini söyle geleceğim, neredesin' dedim. O da bana belediyedeyil 'Gel lan' dedi bende kendisine 'Bekle geliyorum' dedim. 19 Mayıs Belediyesine geldim benim sinirli olarak çıktığımı gören H.S ve İ.Ş isimli arkadaşlarım da beni yalnız bırakmayıp benimle geldiler ancak belediyeye giderken onların İbrahim'den haberleri yoktu. Araç ile giderken şantiyenin su işlerinde kullanılan 60 Cm uzunluğunda plastik su borusu numunelik olarak arabada duruyordu. Onu da elime alarak belediyeye girdim ve İbrahim'i aradım. Sonra Fen İşlerinin odasında İbrahim'i gördüm ve İbrahim'e dedim ki 'Bu yaptığın adamlığa yakışıyor mu, sen kimsin de böyle yapıyorsun, bizi satın mı alacan' dedim ve sopayı yüzüne fırlattım. Sonra İbrahim'de biber gazını bize sıktı ve hepsini boşalttı tüm bina neredeyse etkilendi. Astım hastası olduğum için biber gazı nefesimi kesti. Biber gazından etkilendim ve ambulans ile hastaneye gittim çok kötü oldum. İbrahim Akkuş'tan davacı ve şikayetçiyim"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İshak Memişoğlu Atakum'da yapılan akaryakıt istasyonunun kaçak olduğunu açıkladı

İshak Memişoğlu Atakum'da yapılan akaryakıt istasyonunun kaçak olduğunu açıkladı