24 Kasım 2020 Salı

SAMSUN'DA GAZETECİ OSMAN KARA'DAN ATATÜRK'E HAKARET EDEN YAZAR BOZUNTUSUNA TEPKİ

Samsun'da gazeteci Osman Kara'dan Atatürk'e hakaret eden yazar bozuntusuna tepki

Samsun'da gazeteci ve yazar Osman Kara, Boğaziçi Üniversitesinde yaptığı konuşmada Atatürk'e hakaret eden Yunan asıllı İngiliz yazar bozuntusu Hamza Andreas Tzortzis'e ve onu alkışlayanlara tepki gösterdi

29 Nisan 2019 Pazartesi 13:03 GÜNCEL

Samsun'da gazeteci Osman Kara, Boğaziçi Üniversitesinde yaptığı konuşmada Atatürk'e hakaret eden Yunan asıllı İngiliz yazar Hamza Andreas Tzortzis ile ilgili "Şaşırmadım, tersini söylese şaşardım. Onların emperyalist emellerine set çeken,dedelerini denize döken bir Türk'e bir Yunanlının şeytan demesinden daha doğal ne olabilir ki" diyerek yanıt verdi.


Bir süre önce Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevinden ayrılan gazeteci Osman Kara, hadsiz yazar Yunan asıllı İngiliz Hamza Andreas Tzortzis'in sözlerini alkışlayanları da eleştirdi.

Boğaziçi Üniversitesi'nde yaptığı konuşmada Atatürk'e hakaret eden Yunan asıllı İngiliz yazar Hamza Andreas Tzortzis'in Atattürk'e hakaret etmesi ile ilgili sosyal medya sayfasından bir mesaj yayımlayan gazeteci Osman Kara, şunları dile getirdi.

"Yunanlı bir mühdedi Mustafa Kemal Atatürk'e "şeytan" demiş. Şaşırmadım, tersini söylese şaşardım. Onların emperyalist emellerine set çeken,dedelerini denize döken bir Türk'e bir Yunanlının "şeytan" demesinden daha doğal ne olabilir ki? Ben ona değil, onu alkışlayan öğrencilere şaşırdım. Kendi mefahirine sövülmesine bırakınız sessiz kalmayı alkış tutanlar hiç mi utanmadılar, hiç mi utanmayacaklar... Atatürk'ü sevmemek başka bir şey ama bir Yunanlının Atatürk'e hakaretine alkış tutmak çok daha başka bir şeydir. Şaşırdım, utandım ve üzüldüm."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun CHP Milletvekili Zeybek, Havza Belediye Başkanı seçilen AK Partili Özdemir'i tebrik etti

Samsun CHP Milletvekili Zeybek, Havza Belediye Başkanı seçilen AK Partili Özdemir'i tebrik etti