17 Eylül 2021 Cuma

SAMSUN'DA GÜN BOYU BAKANIN PROGRAMINA KATILAN BELEDİYE BAŞKANININ TESTİ POZİTİF ÇIKTI

Samsun'da gün boyu bakanın programına katılan belediye başkanının testi pozitif çıktı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un bugün gerçekleşen Samsun programına gün boyu katılan belediye başkanlarından birinin Korona Virüs testi pozitif çıktı..

28 Kasım 2020 Cumartesi 20:04 GÜNCEL

Samsun'da bugün bakan Murat Kurum ve protokol üyeleri ile yan yana olan belediye başkanının Covid-19 testi pozitif çıktı..


Samsun'a giden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un bugün kentte gerçekleştirdiği açılış ve çeşitli ziyaret programlarına katılan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç'ın Covid-19 testinin pozitif çıkması herkesi şoke etti.

Bakan Kurum, Samsun'a gelmeden önce tüm protokol üyeleri ile birlikte belediye başkanlarına Cuma günü Covid-19 testleri yapıldı. Ancak yapılan test sonuçları belli olmadan uçak ile gelen Bakan Murat Kurum'u tüm protokol ve belediye başkanları Çarşamba Havaalanında karşılamaya gitti. Bakan Murat Kurum, sabah saatlerinde geldiği Samsun'da, Vali, belediye başkanları ve partililer tarafından karşılandı. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'u havaalanında karşılayanlar arasında Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç'ta vardı. Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Bakan Murat Kurum'un AK Parti Samsun İl Başkanlığı, Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı, Valilik ziyareti ile Kentsel Dönüşüm Projelerinin temel atma törenlerine katıldı. 

BAKANIN PROGRAMINDAYKEN SONUÇ GELDİ
Bütün gün süren ziyaret ve temel atma töreni boyunca Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum'un yanı sıra Samsun Valisi Zülkif Dağlı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir ve diğer belediye başkanları ile temas halinde olan Bafra Belediye Başkanı Kılıç'ın Covid-19 testinin pozitif çıktığı bilgisi ise Kentsel Dönüşüm Temel Atma töreni sırasında geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un katılımı ile Canik ve Kavak ilçeleri için yapılan Kentsel Dönüşüm Temel Atma töreni sırasında yine protokol üyeleri ile bir arada bulunan Bafra Belediye Başkanı Kılıç'a testinin pozitif çıktığı bilgisi verilirken, belediye başkanı Hamit Kılıç töreni bu nedenle terk etmek zorunda kaldı. 

Bakan Murat Kurum'un Samsun programına katılan ve Covid-19 testi pozitif çıktığı sonradan bildirilen Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ile temas halinde olan diğer belediye başkanları ve protokol üyeleri ise yaşananlar karşısında büyük şok yaşadı. 

COVİD TESTLERİ TURİZM BAKANI İÇİN YAPILDI İDDİASI
Öte yandan olayla ilgili edinilen diğer bir bilgiye göre, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un 28 Kasım Cumartesi günü yapacağı Samsun ziyareti için protokol ve belediye başkanlarından Covid-19 testi istenmedi. 

Samsun protokolü ve belediye başkanlarına 29 Kasım Pazar günü Samsun'a gelecek olan Kültür ve Turizm Bakanı Nuri Ersoy'un ziyareti için Cuma günü akşam saatlerinde Covid-19 testi yapıldı. Bu test sonuçları da Cumartesi günü Samsun'da bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un programları sırasında belli oldu. 
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da bakan programına katılan İl Başkanı dahil iki belediye başkanı da pozitif çıktı

Samsun'da bakan programına katılan İl Başkanı dahil iki belediye başkanı da pozitif çıktı