25 Eylül 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA GÜNLÜK KAZANÇLA GEÇİMİNİ SAĞLAYAN KARANTİNADA Kİ AİLELERE DESTEK VERİLMELİ

Samsun'da günlük kazançla geçimini sağlayan karantinada ki ailelere destek verilmeli

Samsun'da geçimini günlük kazançlarla yapan, tek başına yaşayan ve Covid nedeniyle karantinada olan kişi, kişiler ve ailelere belediyelerin gıda ve temel ihtiyaçlar için destek vermesi istendi.

16 Kasım 2020 Pazartesi 12:47 GÜNCEL

Samsun'da Korona Virüs Vakaları artarken, karantinada olan ve geçimini günlük kazançlarla sağlayan ailelerin ise zor durumda kaldığı yönünde şikayetler var.


Günlük kazançlarla evinin rızkını kazanan ancak Covid-19 sebebi ile ev karantinasında bulunan aile bireylerinin, ev ihtiyaçlarını karşılamak için zorunlu olarak karantina koşullarını ihlal ettikleri gündemde.

Şayet hal böyle ise Samsun'da tüm belediyelerin ev karantinasında olan ve geçimini günlük kazançlarla sağlayan aileleri tespit ederek, derhal gıda ve diğer ihtiyaçların karşılanması noktasında harekete geçmeli. Covid sebebi ile 14 gün ev karantinasına alınan dar gelirli aile bireylerine, bu 14 gün boyunca şayet böyle bir sorun var ise, (tarafımıza gelen şikayetler böyle bir sorunun olduğu yönünde) günlük iaşe desteği verilmelidir.

VEFA SOSYAL DESTEK GRUPLARI VAR ANCAK!
Korona Virüs ile mücadelede bir çok Avrupa ülkesinde tek başına yaşayan, günlük kazançlarla geçimini sağlayan, bakacak kimsesi olmayan kişi ve kişilere karantinada oldukları süre boyunca yemek başta olmak üzere diğer ihtiyaçların evlerine kadar götürüldüğünü biliyoruz. Samsun'da da bu konuda çokça şikayet olduğu ve geçimini günlük kazançlarla sağlayan ancak, karantinada olması sebebi ile bu ihtiyaçlarını karşılayamayarak zor durumda kalan çok sayıda aile bireyinin olduğu da aşikar. Her ne kadar Vefa Sosyal Destek Grupları tarafından bu tür ailelere destek veriliyor ya da verildiği sık sık gündeme gelse de, bunun yeterli olmadığı, dar gelirli ailenin günlük geçimi için karantina şartlarını yine de ihlal etme yoluna başvurduğu öne sürülüyor. 

Hiç bir sağlık güvencesi olmayan, bakacak kimsesi olmayan, geçimini günlük kazançlarla yapan, ancak karantina koşulları nedeni ile ailesinin beslenme ve diğer temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çeken, bu sebeple zorunlu gerekçelerle karantinayı ihlal eden kişi ve kişiler ile, ailelere belediyelerin bu süreçte destek vermesi gerektiğini tarafımıza ileten vatandaşların, seslerini duyurmakta bizlerin görevimizdir. Geçimini günlük kazançlarla sağlayan ve karantinada bulunan aileler ile yalnız yaşayan kişi ve kişilere tespit edilerek, karantina süreci boyunca kaderlerine terk edilmemeli, yalnız bırakılmamalı ve gıda desteği sağlanmalıdır. Samsun Kent Haber olarak bu çağrıyı şikayetlerini bizlere ileten aileler adına yapıyoruz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor'da Ertuğrul Sağlam'ın Covid-19 testi pozitif çıktı

Yılport Samsunspor'da Ertuğrul Sağlam'ın Covid-19 testi pozitif çıktı