01 Kasım 2020 Pazar

SAMSUN'DA İLKADIM BELEDİYESİNDE İŞTEN ÇIKARTILDIĞINI SÖYLEYEN O İŞÇİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPILDI

Samsun'da İlkadım Belediyesinde işten çıkartıldığını söyleyen o işçi ile ilgili açıklama yapıldı

Samsun'un İlkadım ilçe Belediyesinde Erdoğan Tok tarafından kış günü işten çıkartıldığı iddia edilen Serdar Koç isimli işçinin, iş yerine gelmediği, kendisine çekilen ihtara da cevap vermediği için iş akdinin fesh edildiği açıklandı.

27 Mart 2019 Çarşamba 16:13 GÜNCEL

Samsun'da sosyal medyada İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok tarafından kış günü işten çıkartıldığını söyleyen Serdar Koç'un iddiaları üzerine açıklama yapıldı.


Yapılan açıklamada İlkadım Belediyesi işçisi Serdar Koç'un iş yerini amirlerinden habersiz bir şekilde terk ettiği, iş disiplinine uymadığı, işe gelmediği bu nedenle kendisine ihtar çekildiğinin belirtildiği açıklamada, "Söz konusu işçi, iddia ettiği gibi Erdoğan Tok tarafından işten çıkartılmamıştır. Mavi Egem firması bünyesinde belediyede çalışan işçinin iş akdi bünyesinde bulunduğu firma tarafından noter aracılığı ile 9 Eylül 2014 tarihinde fesh edilmiştir. Söz konusu işçinin 22.08.2014 ve 25.08.2014 tarihleri arasında iki gün boyunca görev başınma bulunmadığı tespit edilmiş, herhangi bir izin almaksızın iş yerini terk ettiği de tutulan tutanaklarla tespit edilmiş 27.08.2014 tarihinde ise yazılı olarak noter aracılığı ile savunma yapması istenmiştir.  Ancak işten çıkartıldığını iddia eden işçi, kendisine savunma yapması için çekilen ihtarada cevap vermemiş, bünyesinde bulunduğu Mavi Egem firması tarafından iş akti fesh edilmiştir." denildi.

Öte yandan 2014 yılında iş akdi, iş yerine gelmediği, iş disiplinine uymadığı, ihtara ise cevap vermediği için fesh edilen işçinin,  2019 yerel seçim sürecinde ortaya çıkarak, İYİ Parti adayı Necattin Demirtaş'ın sosyal medya ekibinin kullandığı bir sayfaya açıklama yapması ise dikkati çekti. 


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Barosundan LBGT'li açılımı! LBGT'liler için baro komisyon kurdu

Samsun Barosundan LBGT'li açılımı! LBGT'liler için baro komisyon kurdu