27 Ekim 2021 Çarşamba

SAMSUN'DA İŞÇİSİ EN ÇOK VE SÜREKLİ KORONAVİRÜS OLAN İŞ YERİ SAMPA

Samsun'da işçisi en çok ve sürekli KoronaVirüs olan iş yeri Sampa

Samsun'da işçisi en çok ve sürekli KoronaVirüs olan iş yerinin Sampa Otomotiv olduğu gündeme geldi.

06 Mayıs 2021 Perşembe 20:07 GÜNCEL

Samsun'da KoronaVirüs salgını ile mücadele sürerken, bu süreçte üretim için mesai yapmaya devam eden iş yerleri arasında işçisi en fazla Covid-19'a yakalanan fabrikanın Sampa Otomotiv olduğu gündeme geldi.


Sampa Otomotiv'de tam kapanma sürecinde ve salgın sürecinde de işçiler çalışmaya devam ederken, fabrikada çok sayıda personelin dönem dönem KoronaVirüs'e yakalandığı öğrenildi. 

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde bulunan Sampa Otomotiv'de 27 Temmuz 2020 tarihinde yayınlanan haberde, fabrikada KoronaVirüs sebebi ile 300-400 civarı çalışanın karantinaya alındıkları çok sayıda işçi ve mühendisin Korona Virüs'e yakalandıkları gündeme gelmişti. SAMPA Otomotiv bu haber sonrası 30 Temmuz 2020 tarihinde yaptığı açıklamada ise 27 çalışanın KoronaVirüs'e yakalandıklarını duyurmuştu.

SESİMİZİ DUYUN DİYEN İŞÇİLERİ İŞTEN ÇIKARTTI
Esnek çalışma saatlerine uyulmadığı da geçtiğimiz süreç içerisinde sık sık gündeme gelen Sampa Otomotiv'de çalışan işçilerin ise yemekhanede çekilen bir fotoğrafı 5 Mayıs 2020 tarihinde "Maalesef bu şartlar altında yemek molasına çıkıyor arkadaşlarımız. Sahur vakti mesafe yok ve defalarca Korona vakası görüldü bu çalışma ortamında. Sesimizi duyun" sözleri ile haber olmuştu. Bu haber sonrası Sampa Otomotiv'in 'Sesimizi duyun' diye feryat eden işçileri, işten çıkarttığı öğrenilmişti.

HALEN TEDAVİ GÖREN İŞÇİLER VAR
KoronaVirüs salgını sürecinde ayrıca SAMPA Otomotiv'de sendikaya üye oldukları gerekçesi ile 100 civarında çalışan, işçi çıkartılmasının yasak olduğu süreçte Kod 29 ile işten çıkartılmıştı. 

FABRİKA ÖNLEM ALIYOR AMA..
Bu son süreçte de Sampa Otomotiv'de çok sayıda çalışanın KoronaVirüs'e yakalandıkları, tedavi altına alındıkları, iyileşen işçilerin yeniden iş başı yaptıkları öğrenildi. Samsun'da edinilen bilgiye göre işçisi en fazla Covid-19'a yakalanan iş yerleri arasında Sampa'nın başı çektiği kaydedildi. Fabrikada halen testleri pozitif çıkan çok sayıda işçinin de tedavi altında olduğu kaydedildi. SAMPA Otomotiv'in ise temaslı olan işçilere dahi derhal yasal prosedürleri uyguladığı, karantina süreci bitene kadar iş yerine gelmemelerini sağladığı, HES Kodu denetiminin fabrikada çalışan tüm personele  uygulandığı öğrenildi.

 

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Vatandasa cvp

08 Mayıs 2021 Cumartesi 17:04

Arkadas yorum yapmis 2021 de delil yok diye ikaya git kac kisi karantinada ogren bakalim patron yalakasi seni

Vatandaş

07 Mayıs 2021 Cuma 10:32

2021'deyiz, 2020'deki delillerin işe yaramış olacak ki, 2021'den delilin yok :) :) :)

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Akademik Odalar Birlikteliğinden TFF'ye şaibe uyarısı

Samsun Akademik Odalar Birlikteliğinden TFF'ye şaibe uyarısı