21 Ocak 2021 Perşembe

SAMSUN'DA KAÇAK OLDUĞU İÇİN KAPANACAĞI AÇIKLANAN MAĞAZA O KARARA İTİRAZ ETTİ

Samsun'da kaçak olduğu için kapanacağı açıklanan mağaza o karara itiraz etti

Samsun'da yıkılan eski Konak Sinemasının olduğu alana yapılan ve İlkadım Belediyesi Encümeni tarafından kaçak olduğu gerekçesi ile kapatılması yönünde karar alınan alış veriş mağazası, encümen kararına itiraz etti.

13 Mart 2020 Cuma 15:14 GÜNCEL

Samsun'da eski Konak Sinemasının olduğu alana yapılan inşaatın altında açılan alış veriş mağazasının kaçak olduğu gerekçesi ile Cuma günü kapanacağı açıklanmıştı, ancak o mağaza kapanmadı.


İlkadım ilçesi sınırlarında bulunan ve eski Konak Sineması olarak bilinen alanda yapılan inşaatın altında açılan mağazanın, yapı ruhsatı ve işletme ruhsatı olmadığı ortaya çıkmış, İlkadım Belediyesi encümeni ise geçtiğimiz Salı günü toplanarak mağazanın kapatılması yönünde karar almıştı.

İlkadım Belediyesi encümeninin aldığı kapatma kararının bu Cuma günü uygulanacağı ve mağazanın bulunduğu yeri tahliye edeceği bildirilmişti. Ancak söz konusu mağazanın encümen üyelerinin aldığı kapatma kararına itiraz ettiği bu nedenle tahliye işleminin ertelendiği gündeme geldi.

Öte yandan Samsun'da yapı ve işletme ruhsatı olmadan açılan mağaza ile ilgili çok sayıda şikayet olması da dikkati çekiyor. Söz konusu mağazadan alış veriş yapan çok sayıda vatandaşın, şikayetvar sitesinde yer alan şikayetleri şaşkınlık yaratıyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Korona Virüs fırsatçısı market 5 liralık kolonyayı 30 lira yaptı

Samsun'da Korona Virüs fırsatçısı market 5 liralık kolonyayı 30 lira yaptı