29 Kasım 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA KARANTİNAYA ALINAN ÖĞRENCİNİN ABLASI DEVLETE TERBİYESİZ DEDİ

Samsun'da karantinaya alınan öğrencinin ablası devlete terbiyesiz dedi

Samsun'da KYK yurdunda karantina altında tutulan İtalya'dan getirilen bir öğrencinin ablası Türkiye Cumhuriyeti devletine terbiyesiz yakıştırmasında bulunması tepki çekti.

07 Nisan 2020 Salı 19:22 GÜNCEL

Korona Virüs salgını nedeniyle İtalya'dan Türkiye'ye getirilen ve Samsun'da KYK yurdunda karantina altına alınan bir Türk öğrenci ablasının sosyal medyada Türkiye Cumhuriyeti Devletine 'Terbiyesiz' yakıştırmasında bulunmasına tepki yağdı.


Samsun'da ki KYK yurdunda karantina süreleri dolan öğrenciler memleketlerine gönderilirken, bu öğrencilere her ihtimale karşı evlerinde karantina altında olmaları tavsiye edildi. Bu duruma tepki gösteren bir öğrencinin Elif isimli ablası ise sosyal medyadan Sağlık Bakanlığını etiketleyerek, "Test değil evde karantinaya devam edilmesini önermiş. Bakın bu terbiyesizliktir. 3 hafta İtalya 2 hafta Samsun/Yurt Zaten son 35 gündür yalnız-tek başına yaşayan 19 yaşında insana bir test yapmamak adına 15 gün daha karantina tavsiye edemezsiniz!" paylaşımı yaptı.

Türkiye Cumhuriyetine 'Terbiyesiz' yakıştırmasında bulunan bu paylaşıma ise tepki yağdı.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Gültekin

08 Şubat 2021 Pazartesi 12:39

Covid-19 salgınına karşı mutlaka uyarılara uyalım, uymayanları uyaralım, dünya coğrafyasını etkisi altına alan bu salgın sıradan bir salgın değildir. Bundan kurtulmanın tek yolu, maske, mesafe, temizlik ve en önemlisi ALLA'ın emirlerine itaattır.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İYİ Partili İlkadım Belediyesinin kredi yetki talebine AK Parti ve MHP onay vermedi

İYİ Partili İlkadım Belediyesinin kredi yetki talebine AK Parti ve MHP onay vermedi