31 Temmuz 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA KARANTİNAYI İHLAL EDEN 9 KİŞİ YAKALANDI! BİRİ KUAFÖRDE TIRAŞ OLURKEN

Samsun'da karantinayı ihlal eden 9 kişi yakalandı! Biri kuaförde tıraş olurken

Samsun'da KoronaVirüs vakaları hızla artarken karantinada olması gereken vatandaşların vurdumduymazlıkları pes dedirtiyor. Samsun'da karantinada olması gereken 9 kişiden biri kuaförde tıraş olurken yakalandı.

21 Mart 2021 Pazar 00:55 GÜNCEL

KoronaVirüs vaka sayısında Türkiye birincisi olan Samsun'da, karantina koşullarını ihlal eden 9 kişi yakalandı.


Samsun Valiliği Cumartesi günü Atakum, İlkadım, Tekkeköy ve Canik ilçelerinde yapılan denetimlerde pozitif veya temaslı olup karantina şartlarını ihlal eden 9 kişinin yakalandığını açıkladı.

Valilik tarafından yapılan açıklamada Samsun'da karantina şartlarını ihlal eden 9 kişiden birinin kuaförde tıraş olurken yakalandığını, 5 kişinin trafik kontrol noktasında yakalandığını belirterek, şu açıklamayı yaptı.

"20.03.2021 Cumartesi günü Atakum,  İlkadım, Tekkeköy ve Canik ilçelerimizde pozitif veya temaslısı olup karantina kurallarını ihlal eden toplam 9 şahıs Samsun Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizce yakalanarak, gerekli adli ve idari işlemler yapılmıştır. Gün boyu yapılan kararlı denetimlerde, Tekkeköy-Ordu yolu uygulama noktasında karantina kurallarını ihlal eden 5 şahıs yakalanarak, idari yaptırım cezası uygulandıktan sonra filyasyon ekiplerine teslim edilmiş, Canik ilçemizde karantinada olması gereken bir şahsın ikametinde yapılan kontrolde, ikametinde bulunamaması üzerine çevrede yapılan araştırma sonucu kuaförde tıraş olduğu tespit edilerek yakalanmış; konu hakkında sağlık ekipleri bilgilendirilmiş ve şahıs hakkında Cumhuriyet Savcısının talimatları doğrultusunda adli işlem yapılmıştır. Atakum ilçemizde zincir bir marketin girişinde yapılan HES kodu kontrolünde durumu riskli olduğu görülen bir şahsın polis ekiplerine bildirmesi üzerine; hızla olay yerine giden ekipler, şahsı yakalayarak idari para cezası uygulamış, olay yerine çağrılan 112 ekiplerine teslimini sağlamışlardır. İlkadım İlçemizde Otogar civarında yapılan denetimlerde durumundan şüphelenilerek durdurulan bir şahsın, ayrıca İlkadım İlçe Merkezinde de yine bir şahsın sorgulamasında karantina kurallarını ihlal ettiği tespit edilmiş olup idari para cezası uygulanarak 112 ekiplerine teslim edilmiştir. 

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada, karantina kurallarından asla taviz verilmeyeceğini ve Kovid-19 ile mücadelenin azim ve kararlılıkla hız kesmeden devam edeceğini belirten Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı ise "Söz konusu hepimizin sağlığı, sevdiklerimiz için, sağlığımız için maske, mesafe, temizlik kurallarına uyalım. Karantina kurallarını asla ihlal etmeyelim. Zorunlu olmadıkça kalabalık ortamlarda girmeyelim. İlimizi hep beraber çok riskli iller kategorisinden çıkarıp, mavi kategoriye yükseltelim." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

VATANDAŞ

22 Mart 2021 Pazartesi 11:10

SAYIN VALİ VE SAYIN BŞB BAŞKANI NEYİ BEKLİYORSUNUZ EK TEDBİRLER İÇİN 15 GÜN ŞEHİR İZOLE İÇİN TAM KAPANMASI KESİNLİKLE ŞART YOKSA DURUM DAHADA VAHİMLEŞECEK

serdar

21 Mart 2021 Pazar 13:15

İşte şimdi daha yeni yeni başarılı çalışamalar yapılıyor.Bir yerde eksiklik olduğu belliydi.Bak şimdi nasıl çıkıyor ortaya.HES kodun da riskli olanların konum hareketleri izlense 15 günde Samsun'da düşer vakalar.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Türk Telekom Samsun Bölge Müdürlüğü, Samsun'da kalıyor

Türk Telekom Samsun Bölge Müdürlüğü, Samsun'da kalıyor