17 Haziran 2021 Perşembe

SAMSUN'DA KORONA VİRÜS TEYAKKUZU! HER YER İLAÇLANIYOR

Samsun'da Korona Virüs teyakkuzu! Her yer ilaçlanıyor

Samsun ve Samsun'a bağlı ilçelerde Korona Virüs'e karşı belediyeler teyakkuza geçerken, sokak, cadde, hastane önleri, camiler, parklar ve bir çok nokta temizlenerek ilaçlanıyor.

13 Mart 2020 Cuma 16:39 GÜNCEL

Samsun'da Korona teyakkuzu! Samsun'da Korona Virüs tedbirleri kapsamında belediyeler sokakları, caddeleri, bulvarları, çöp konteynerlerini, hastane önlerini ve bir çok noktada ilaçlama çalışması başlattı.


Ölümcül Korona Virüs ile ilgili Samsun'da henüz bir vakaa tespit edilmezken, kamu kurumları ve belediyeler alarma geçerek her yeri dezenfekte etme çalışması başlattı.

Samsun'un İlkadım, Atakum, Canik, 19 Mayıs, Salıpazarı, Çarşamba ve diğer tüm ilçelerinde sokaklar, caddeler, hastane önleri, toplu taşıma araçları özel giysili görevliler tarafından ilaçlanarak dezenfekte ediliyor. 

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ,”Camileri, sosyal tesisler, okullar ,parklar ve belediye hizmet binamızda bulaşıcı hastalıklara karşı programlı olarak dezenfeksiyon çalışması yapıyoruz. Halkımız, konuyla ilgili hassasiyetini muhafaza etsin. Gerekli tedbirleri aldığımızdan da emin olsunlar" derken Canik Belediyesi'de tüm Dünya’da hızla yayılan korona virüs salgınına karşı önlem amaçlı belediye binası başta olmak üzere belediyeye ait bütün tesislerde detaylı temizlik ve dezenfekte çalışması yaptı.


Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan'da ilçede bulunan sokak, cadde ve alış veriş merkezi gibi alanlarda belediye görevlilerinin Korona Virüs'e karşı ilaçlama yaptığını açıkladı.

Samsun'un 19 Mayıs Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerde olası viral enfeksiyon ve salgın hastalıklarına karşı ilçedeki dezenfekte işlemlerine aralıksız 15 gündür devam ediyor.

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde toplu kullanım alanları, camiler, okullar başta olmak üzere, çay ocakları, spor salonları, öğrenci yurtları, umuma açık tuvalet ve lavobalar, taksi durakları ve taksiler, Samsun Üniversitesi Ballıca Yerleşkesinde bulunan binalar, KYK Yurdu, Devlet Hastanesi,  tüm resmi kurum ve kuruluşlar, öğrenci servisleri başta olmak üzere aralıksız sürdürülen Korona Virüs'e karşı dezenfekte çalışmaları, vatandaşların yoğun olarak kullandığı ilçeler arası dolmuş hatlarıyla devam ediyor.

Samsun’un Kavak ilçesinde de corona virüsüne karşı etkin mücadele başlatıldı. Kavak Belediyesi ölümcül virüse karşı çocukların oyun alanları olan parklar başta olmak üzere bir çok noktada ilaçlama ve dezenfekte çalışması başlattı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Korona Virüs şüphesi ile 7 kişi müşahede altına alındı

Samsun'da Korona Virüs şüphesi ile 7 kişi müşahede altına alındı