30 Kasım 2021 Salı

SAMSUN'DA KORONA VİRÜS VAKALARININ ARTIŞ GÖSTERDİĞİ İLÇELER AÇIKLANDI

Samsun'da Korona Virüs vakalarının artış gösterdiği ilçeler açıklandı

Samsun'da Korona Virüs vakalarının artış gösterdiği ilçeler açıklandı. Samsun Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç, son dönemde Samsun'da Covid-19 vakalarının yoğunlaştığı ilçeleri açıkladı, uyarıda bulundu.

28 Ağustos 2020 Cuma 12:47 GÜNCEL

Samsun Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç, Korona Virüs vakalarında artış yaşanan Samsun'a bağlı ilçeleri açıkladı.


Samsun il genelinde görülen Korona Virüs vakalarının yüzde 54'ünün 3 ilçede yaşandığına dikkati çeken Sağlık İl Müdürü Oruç, maske takmayan, sosyal mesafeye uymayan, salgın yokmuş gibi davranan vatandaşlara ise ciddi uyarıda bulundu. Samsun'da Korona Virüs'ün yoğunlaştığı ilçelerde düğün, nişan, cenaze gibi etkinliklere katılım sağlayan vatandaşlara uyarılarda bulunan Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç, vatandaşlardan durumun ciddiyetine varmalarını istedi.

Samsun’da ki korona vakaların bugüne kadar ki genel dağılımı ve vaka artış hızı hakkında bilgi veren Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, il genelinde şimdiye kadar görülen vakaların yüzde 54’ünün Çarşamba, İlkadım ve Bafra ilçelerinde gerçekleştiğini, özellikle son dönemlerde vaka artış hızı en yüksek iki ilçe olan Çarşamba ve Bafra ilçelerinde yaşayanların şu dönemde çok daha dikkatli olması ve kurallara uyması gerektiğini söyledi. 

İlkadım, Çarşamba ve Bafra ilçelerinde yaşanan vakaların özellikle düğün, nişan, cenaze, başsağlığı gibi insanların bir arada daha uzun süre kaldığı ortamlarda gerçekleştiğini belirten Sağlık Müdürü Oruç, tarım mevsimiyle birlikte bölgede yaşanan günlük insan hareketliliğin de bu vaka artışını tetiklediğini vurguladı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde YEDAŞ'ın yan yatan elektrik direklerine tepki

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde YEDAŞ'ın yan yatan elektrik direklerine tepki