26 Ocak 2021 Salı

SAMSUN'DA KORONA VİRÜSÜ VAR MI YOK MU, PANİK YARATAN İDDİAYI YETKİLİLERE SORDUK

Samsun'da Korona Virüsü var mı yok mu, panik yaratan iddiayı yetkililere sorduk

Samsun'da bir hastada Korona virüsüne rastlandığı iddiası paniğe yol açtı. Samsun'da Korona Virüsü var mı yok mu, iddiayı yetkililere sorduk.

25 Şubat 2020 Salı 15:06 GÜNCEL

Samsun'da Korona Virüsüne rastlandığı yönünde ki panik yaratan iddia şehirde bir anda gündeme oldu. Peki Samsun'da Korona virüsü var mı, yetkililere sorduk.


Çin'de baş gösteren ve tüm dünyayı tehdit eden ölümcül Korona Virüsünün, Samsun'da bir hastada görüldüğü iddiası, panik yaşanmasına neden oldu. Samsun'da İranlı bir hastada Korona Virüsü görüldüğü ve hastanın karantinaya alındığı yönünde yayılan söylenti, sosyal medya kullanıcıları tarafından da paylaşılınca panik yarattı.

Samsun'da bir hastada Korona Virüsü var mı yok mu, bu iddia doğru mu değil mi diye oluşan merakı gidermek ve bu konuda şehirde panik yaşanmasının önüne geçmek için, yetkililere konuyu sorduk. 

SAMSUN'DA KORONA VİRÜSÜ VAR MI SORUSUNUN CEVABI
Yapılan bilgilendirmede, Samsun'da  Korona virüsü ile ilgili bir durumun söz konusu olmadığı, bahse konu İranlı bir hastada ölümcül Korona Virüsü tespit edildiği yönünde bir olayın söz konusu olmadığı bildirildi.

SAĞLIK BAKANI AÇIKLAMA YAPTI
Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'da Korona Virüsü ile ilgili bir açıklama yaparak "ülkemizde Yeni Koronavirüs vakasına rastlanmamıştır. İlgili bakanlıklarımızın iş birliği, Bilim Kurulumuzun rehberliği ve tecrübeli sağlık çalışanlarımızla, ülkemizi bu hastalıktan korumak için azami çaba sarf etmekteyiz." dedi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun AK Parti'de 19'uncu dönem Siyaset Akademisi başladı

Samsun AK Parti'de 19'uncu dönem Siyaset Akademisi başladı