22 Ekim 2021 Cuma

SAMSUN'DA MARKETLER DENETLENDİ! REYON VE KASA FİYATLARI FARKLI ÇIKTI

Samsun'da marketler denetlendi! Reyon ve kasa fiyatları farklı çıktı

Samsun'da İYİ Partili İlkadım Belediyesinin zabıtaları Korona Virüs salgın sürecinde marketleri denetleyerek fırsatçılık yapılıp yapılmadığını kontrol ederken, denetimlerde bazı marketlerde reyon fiyatları ile kasa fiyatlarının farklı çıktığı tespit edildi.

12 Ekim 2020 Pazartesi 09:15 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım ilçe Belediyesi zabıtaları, Korona Virüs sürecinde haksız kazancın önüne geçmek için marketleri sıkı bir şekilde denetliyor.  


İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, koronavirüs salgını nedeniyle bazı ürünlerde anormal fiyat artışları olduğu yönündeki iddialara karşı market ve süpermarketleri denetledi. Fiyat etiket kontrolü gerçekleştirdi.

İlkadım Belediyesi Zabıta ekipleri ürünlerin fiyatlarında artış yaparak haksız kazanç elde edilmesini engellemek amacıyla denetimlerini sürdürüyor. Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın talimatı üzerine çalışmalarını sıklaştıran zabıta ekipleri büyük firma ve marketlerde fiyat ve etiketleri kontrol etti.

Vatandaşların markette en sık karşılaştığı sorunlardan birisi de aldığı ürünün kasa çıkış fiyatının reyonda yazan fiyattan pahalı olması yönünde şikayetleri değerlendiren İlkadım Belediyesi Zabıta ekipler vatandaşların bu mağduriyetinin de önüne geçebilmek adına gıdanın reyon fiyatı ile kasa çıkış fiyatı arasındaki uygunluğunu denetledi. Market raflarındaki ürünleri inceleyen zabıta ekipleri, tüm reyonları tek tek gezerek farklı 5 üründe raf etiketlerindeki fiyat ile kasadaki fiyatı kontrol edip fahiş oranda fiyat artışı yapılıp yapılmadığını tespit etmeye çalıştı. Fiyat etiketlerinin yanı sıra yerli ürünlerde logo olup olmadığına dikkat eden ekipler reyonlarındaki ürünlerin son kullanım tarihlerine işletmelerin hijyen ve genel temizlik yönünden de uygunluğunu kontrol etti. Denetimlerde evrakları eksik olan, fiyat etiketleri bulunmayan, reyon ve kasa fiyatları farklı olan işyerlerine tutanak tutuldu.Zabıta ekiplerinin yürüttüğü çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Haksız kazanç elde etmek üzere çeşitli ürünlerde fiyat artışı yapmak isteyenlere fırsat vermiyoruz. Zabıta ekiplerimiz ilgili kurumlarla koordineli bir şekilde bu çalışmalarını sürdürüyor. İşletmeler rutin olarak belirli aralıklar denetleniyor. Ekiplerimiz fiyat etiketlerinin yanı sıra yerli ürünlerdeki logoları da kontrol ediyor. Esnaflarımızın bu hassasiyetleri göz önünde bulundurması gerekiyor. Misafirperverliğiyle, dürüstlüğüyle hak ve hukuk konusundaki titizliğiyle bilinen işletmelerin bu tarz bir girişimde bulunmayacağını umut ediyorum. Ancak her şeye rağmen bizler bu tür denetimlerimizi devam ettireceğiz. Vatandaşlarımızın hakkını korumak boynumuzun borcudur” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ertuğrul

12 Ekim 2020 Pazartesi 15:53

Herşeye denetim varda okul servislerine neden yok hüseyin binay bas bar bağırıyor servisciler çok zor durumda veliler öğrenci yazdırmıyor nedeni yüz bin kez söyledik söylemekten bıktık öğrenci servis şöförleri gece Balaçta tenha yeryerde araç içinde alkol alıp fuhuş yapıyorlar gece gece okul taşıtının oralarda ne işi var bunu gören vatandaş çocuğunu yazdırır mı hep sarhoş argo şöförler sen önce oda başkanı olarak üstüne düşeni yap

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Covid-19 hastası Çiftlik caddesinde alış veriş yaptı girdiği iş yeri 10 gün kapatıldı

Samsun'da Covid-19 hastası Çiftlik caddesinde alış veriş yaptı girdiği iş yeri 10 gün kapatıldı