23 Ocak 2020 Perşembe

SAMSUN'DA OLAYLI MÜHÜRLEME OLAYI İLE İLGİLİ TEKKEKÖY BELEDİYESİ AÇIKLAMA YAPTI

Samsun'da olaylı mühürleme olayı ile ilgili Tekkeköy Belediyesi açıklama yaptı

Samsun'un Tekkeköy İlçe Belediyesi, İYİ Parti Meclis üyesi Mümin Vural'a ait sebze meyve tezgahının mühürlenmesi olayı ile ilgili açıklama yaptı.

12 Haziran 2019 Çarşamba 20:42 GÜNCEL

Samsun'un Tekkeköy İlçe Belediyesi, Kutlukent mahallesinde İYi Parti Meclis üyesi Mümin Vural'ın sebze meyve tezgahının mühürlenmesi sırasında yaşanan olaylar ile ilgili bir açıklama yayınladı.


Belediyeden yapılan açıklamada, İYİ Parti Tekkeköy Belediyesi Meclis Üyesi Mümin Vural'a ait sebze meyve tezgahının kaçak olduğu belirtilerek, mühürleme işlemi sırasında yaşanan olaylar üzerinden yapılan siyasi açıklamalara da yanıt verildi.

Tekkeköy Belediyesi, meclis üyesi Mümin Vural'ın babası tarafından işletilen sebze meyve tezgahının mühürlenmesi ile ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

"İlk açıldığında bir pazar tezgâhı olarak kurulan arkasından kalıcı tezgâha çevrilen daha sonra da kaçak bir yapıya çevrilen söz konusu metruk yapı bölge esnafının yoğun şikâyetleri sonucu defalarca belediyemiz tarafından uyarılmıştır. Kendisinin bir işyeri kiralayıp buradan çıkmasına müsaadesi verilmesine rağmen her seferinde bu iyi niyeti ne yazık ki suiistimal edilmiştir. Bölge esnafının konuyu CİMER üzerinden Büyükşehir Belediyemize de şikâyet etmesi üzerine bölgede haksız kazanç, haksız rekabet yapan bu kişi diğer taraftan da iş yerinde elektrik, su, kira, SSK ve vergi ödeyen insanlarımızın esnafımızın şikâyetleri de kendilerine iletmemize rağmen sorumsuz ve aldatıcı tavırlar içerisinde olmaya devam etmiştir. Son olarak Ramazan bayramı sonunda bir iş yeri kiralayıp kalkacaklarını beyan etmelerine rağmen algı oluşturup buradan gene de kalkmayız tavrı üzerine belediyemiz gerekli yasal işlemi yapmıştır. Konunun siyasi malzemeye çevirmek isteyen siyasi partilerin mensuplarına çağrımızdır. Onlarda ticaretini hukuki kurallar içerisinde yapanlara sahip çıkmalarıdır. Siyaseti bir güç olarak kullanıp biz buradan kalkmayız, kaldıramazlar diyenlere sahip çıkmamalıdırlar. Ayrıca sanki hukuksuz bir işlem yapılıyormuş gibi halkı da galeyana getirip devletimizin emniyet güçleri ile karşı karşıya getirmelerini de esefle kınıyoruz. Mevcut metruk yapı hemen yanı başlarında ticaret yapan esnaf arkadaşlar gibi bir iş yeri kiralayıp taşınmaları konusunda belediyemizce yardımcı olmayı dahi defalarca teklif edilmiştir. Son olarak yapılan tüm uyarıların ve gerekli tebligatların ardından tamamen resmi prosedürler çerçevesinde işlem yapılmıştır. Tarafımıza iş yeri açma çalışma belgesi için müracaat eden tüm vatandaşlarımıza ilgili kanun çerçevesinde iş yeri açma ve çalışma ruhsatı verilmektedir. İlgili kanun; “10.08.2005 tarih ve 25902 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan İş Yeri Açma ve Çalışma Ruhsatına ilişkin yönetmenlik. İş yeri açılması 6. Maddesinden yetkili idarelerden usulüne uygun olarak iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı alınmadan iş yeri açılamaz ve çalıştırılamaz. İş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı alınmadan açılan işyeri yetkili idare tarafından kapatılır.” denilmektedir. Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Atakum'da zabıta memuru Serhat Agu feci kazada can verdi

Samsun Atakum'da zabıta memuru Serhat Agu feci kazada can verdi