24 Eylül 2020 Perşembe

SAMSUN'DA ÖRDEK KATLİAMI YAPAN KAÇAK AVCILARIN YERLERİ DRON İLE TESPİT EDİLDİ

Samsun'da ördek katliamı yapan kaçak avcıların yerleri dron ile tespit edildi

Samsun Valiliği, Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde 57 yeşilbaş ördeği avlayan kaçak avcılarla ilgili yaptığı açıklamada, "Kaçak avcıların yerleri dron ile tespit edildi" dedi.

31 Aralık 2018 Pazartesi 17:51 GÜNCEL

Samsun Valiliği, avlanmanın yasak olduğu Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde 57 tane ördeği avlayan kaçak avcıların yerlerini tespit ettiklerini açıkladı.


UNESCO'nun Dünya Mirası Geçici Listesinde bulunan Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde kaçak avcılar tarafından yapılan ördek katliamı tepkilere neden olmuştu. Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde kaçak avcıların 57 yeşilbaş ördeği katlettiklerine dair video görüntüsü ise sosyal medyada yayınladıktan sonra olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Samsun Valiliği, Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde kaçak avcılık yapan kar maskeli 3 kişinin yakalanması ile ilgili sürdürülen çalışmalarla ilgili verdiği bilgide ise, "Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’ndeki yeşilbaş ördeklerin avlanması olayına karışan kar maskeli kaçak avcılar Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ile Jandarma Komutanlığı ekiplerimiz tarafından yapılan devriye hizmeti ve kontrollerde dron ile tespit edilmiş olup, yakalanmaları için çalışmalar devam etmektedir. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde bulunan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde ve diğer doğal yaşam alanlarında böylesine üzüntü verici bir olayın tekrar yaşanmaması için denetimler daha da artırılmıştır." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 2019 yılının dünyaya gelen ilk bebeğine Nehir ismi verildi

Samsun'da 2019 yılının dünyaya gelen ilk bebeğine Nehir ismi verildi