24 Eylül 2021 Cuma

SAMSUN'DA PANDEMİ NEDENİYLE KAPALI OLAN KIRAATHANEYE 222 TL'LİK SU FATURASI

Samsun'da pandemi nedeniyle kapalı olan kıraathaneye 222 TL'lik su faturası

Samsun'da pandemi nedeniyle kapalı durumda olan bir kıraathaneye 222 TL su faturası çıkartılması şaşkınlık yarattı.

08 Aralık 2020 Salı 20:26 GÜNCEL

Samsun'da KoronaVirüs tedbirleri nedeniyle zor günler geçiren esnaflar, kapalı olan iş yerlerine gelen su faturaları ile şaşkına dönüyor.


Türkiye'nin en pahalı içme suyunu kullanan il olarak gündeme gelen Samsun'da SASKİ tarafından kesilen su faturalarına her ay uylanan TEFE-TÜFE zamları ile faturalar şiştikçe şişiyor. Samsun'da pandemi nedeniyle su kesintisinin yapılmadığı açıklanırken, kapalı olan iş yerlerine kesilen su faturalarındaki rakamlar ise görenleri şaşkına çeviriyor.

Samsun'da pandemi nedeniyle kapalı olan bir kıraathaneye 222 TL su faturası kesildiğini sosyal medya sayfasından duyuran Cep Haber Genel Yayın Yönetmeni Turhan Akşen, söz konusu faturayı da yine sosyal medya sayfasından yayınladı. Samsusn'da kapalı durumda olan bir kıraathaneye SASKİ tarafından kesilen 222 TL'lik faturaya tepki gösteren Turhan Akşen, "Şimdi yetkililere buradan sesleniyorum. Utanmadan sıkılmadan Büyükşehir Meclisinde suya zammı Cumhur İttifakındaki çoğunluğunuz ile onayladınız. Üstelik zamlar bir de TÜFE ile otomatik zamlanacak. Bu pandemi döneminde hiç mi vicdanınız sızlamadı. Şunu iyi bilin ki bu milletin sabrını çok zorluyorsunuz geri dönüşümünde sizler zarar göreceksiniz. O koltuklarda bir daha oturamayacaksınız" dedi.Öte yandan SASKİ'nin kapalı iş yerlerine gönderdiği yüksek su faturalarından dert yanan esnaflar ise şunları dile getirdi.
"Pandemi sebebi ile iş yerlerimiz kapalı. İş yok, gelir yok. Ayakta kalma mücadelesi verirken bir de SASKİ'nin yüksek su faturaları ile uğraşıyoruz. Su kesintisi yapılmadığını yapılmayacağını söylüyorlar. Bu bize gönderilen bu faturaları ödemeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Zorunlu olarak kapalı olan iş yerlerine 200-300 TL su faturası nasıl gelir. Korona Virüs hayatı durdurdu, bunlarda bizi bitirmeye uğraşıyor galiba." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor  Menemenspor maçı 1-1 sona erdi

Yılport Samsunspor Menemenspor maçı 1-1 sona erdi