27 Ocak 2022 Perşembe

SAMSUN'DA PARKOMAT KALKIYOR İŞTE YERİNE GELECEK YENİ SİSTEM

Samsun'da Parkomat kalkıyor işte yerine gelecek yeni sistem

Samsun'da yol üstü otopark uygulaması olarak bilinen Parkomat-Parktek'in ne zaman kaldırılacak belli oldu. Samsun'da Parkomat kalkıyor işte yerine gelecek yeni sistem

21 Aralık 2019 Cumartesi 12:15 GÜNCEL

Samsun'da araç sürücülerinin tepkisini çeken Parktek-Parkomat uygulaması 2020 yılının sonunda kalkacak, yerine ise yeni bir uygulama gelecek.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, yol üstü otopark uygulaması olarak bilinen ve sürücülerin tepki gösterdiği Parkomat uygulamasının kaldırılacağı tarihi açıkladı.

Parktek sisteminin 1 yıl süresinin kaldığını açıklayan Mustafa Demir, dün gerçekleşen basın buluşmasında bu konu ile ilgili de bilgiler verdi.

Samsun'da Parktek-Parkomat uygulamasının 2020 yılının sonunda kaldırılacağını belirten Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, bu uygulamanın kaldırılması sonrası yerine gelecek yeni sistem ile ilgili de açıklama yaptı.

Parkomat-Parktek sözleşmesinin şuan için fesh edilme durumunun olmadığını böyle bir durum olması halinde belediyenin tüm masrafları ödeme ile karşı karşıya kalacağını vurgulayan Mustafa Demir, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
"Sözleşme süresinin bitiminde tamamen kaldıracağız. Parktek kısmını kaldırıyoruz ama yeni bir sistem geliştiriyoruz. Samsun’da sokaklarda, bulvarlarda, Büyükşehir yetkisi olan yerlerde yeniden nerelere araba park edilecek onları biz yerini tespit edip, çizgi boyalarla onları şekillendireceğiz. Yine ücrete tabi olacak ama fiş alma sistemiyle değil, elektronik yazılımla beraber bunu yapacağız. Otoparklar da devreye girecek. Bir kart sistemi devreye sokacağız. Aylık bir ücret belirleyeceğiz. Verilen ücret dahilinde 30 gün içerisinde nereye park ederseniz edin, vereceğiniz ücret belli olacak. Yani topyekun Samsun’da bu sistemi devreye sokacağız. Bugün mesela 5-10 lira verdiğiniz yere sistemden sonra 1-1,5 liraya denk gelecek. Parktek’in sözleşmesi de 2020 yılının sonunda bitecek. Bir senelik bir süre kaldı"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Ünyeli

22 Aralık 2019 Pazar 00:48

Ünyede otopark alanı çizip kişilere sattılar ve plakaları yazdılar herkesimn kendi otoparkı oldu orbel ünye büyük cami önü

Osman vet

21 Aralık 2019 Cumartesi 13:17

Iiyi guzelde para aldiginiz yerde aracikiza zarar gelirsede karsilayacakmisiniz. Sonucta burasi otopark olacak. Birisi aracimiza vurup gitse parktekin uygulandigi yerlerde biz ne yapalim diyip arkasiji donuyorlar. 3 kere tamponuma vurdular park halinde vuranida bulamadik. Kimse de sahip cikmadi

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Çiftlik caddesi trafiğe açılacak ama ihtiyaç olursa yeniden kapatılacak

Samsun Çiftlik caddesi trafiğe açılacak ama ihtiyaç olursa yeniden kapatılacak