09 Mayıs 2021 Pazar

SAMSUN'DA SAATHANE MEYDAN PROJESİ KAPSAMINDA BİNALARIN YIKIM ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Samsun'da Saathane Meydan projesi kapsamında binaların yıkım çalışmaları tamamlandı

Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan Saathane Meydanında devam eden dönüşüm projesi kapsamında bölgede bulunan binaların yıkım çalışmaları tamamlandı.

02 Şubat 2021 Salı 13:23 GÜNCEL

Samsun'da tarihi Saathane Meydanında bulunan binaların yıkımı dönüşüm projesi kapsamında yıkıldı.


Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Saathane Meydanında geçtiğimiz haftalarda başlatılan yıkım çalışmaları tamamlanırken, bölgede şimdi dönüşüm çalışmaları yürütülecek.

Uzun bir süredir dönüşüm projesinin hayata geçirilmesi beklenen Saathane Meydanında, tarihi cami ve civarında devam eden restorasyon çalışmalarıda tamamlanırken, burada bulunan bazı binalarında yıkım çalışmaları eş zamanlı olarak başlatılmıştı. Saathane Meydanında tarihi dokuyu ortaya çıkartmak ve bölgeyi cazibe merkezi haline getirmek amacı ile başlatılan çalışmalar son hızla sürüyor.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Saathane Meydan projesi ile ilgili daha önce yaptığı açıklamada şunları dile getirmişti.
"Pandemi sürecine rağmen dur durak bilmiyoruz. Şehrimizi, ilçelerimizi ve mahallerimizi yeniden ihya ediyoruz. Kentsel dönüşümle Samsun’u Türkiye’nin tüm şehirlerine örnek olacak yeni konseptle inşa ediyoruz" diyen Mustafa Demir Saathane Meydanı dönüşümü ile ilgili açıklamasında "Saathane Meydanı’nı düzenlemeye devam ediyoruz. Yakında hizmete girecek. Yıkımına karar verdiğimiz yerlerle ilgili açılan davalar ise yeni bitti. Büyük Cami ile Taşhan arasındaki yerleri yıkacağız. Orayı tarihi konseptine uygun çarşıya dönüştüreceğiz. Biz şehrimizde yapılması gereken yatırımları öncelik ve aciliyet sırasına aldık, onları teker teker yapıyoruz. Gece gündüz çalışarak şehrimizi kalkındırmaya devam ediyoruz. Samsun çok güzel bir şekilde istikbale yürüyor." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Aziz Atak

02 Şubat 2021 Salı 21:33

Saathane meydanında Atatürk bulvarı ile belediye caddesi kesişiminde köşede direk gibi duran binayı yıkmadan meydan projesi kendini göstermezO binayı ne pahasına olursa olsun yıkmak lazım

cevdet

02 Şubat 2021 Salı 18:39

büyükşehir binasını da yıkmak lazım cok çirkin bir bina orası ozaman açılır güzel olur

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da seyyara çullanan kadınlara kızıyoruz da AK Parti kongrelerine ne diyeceğiz

Samsun'da seyyara çullanan kadınlara kızıyoruz da AK Parti kongrelerine ne diyeceğiz