26 Ocak 2021 Salı

SAMSUN'DA ŞAHİNKAYA KANYONU VE TABİAT PARKINDAN 48 TORBA ÇÖP ÇIKTI

Samsun'da Şahinkaya Kanyonu ve Tabiat Parkından 48 torba çöp çıktı

Samsun Büyükşehir Belediyesi temizlik çalışanları Şahinkaya Kanyonu Tabiat Parkı ve Çeltek Mesire alanından 48 torba çöp çıkarttı.

10 Temmuz 2020 Cuma 16:00 GÜNCEL

Samsun'da bulunan Şahinkaya Kanyonu Tabiat Parkı ve Çeltek Mesire alanında duyarsız vatandaşların çevreye çöp atması tepki çekiyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi temizlik ekipleri Şahinkaya Kanyonu Tabiat Parkı ve Çeltek Mesire alanında temizlik çalışması yaptı.


Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Şahinkaya Kanyonu Tabiat Parkı ve Çeltek Mesire alanında temizlik çalışması yaptı. Yapılan çalışmayla 48 torba çöpü doğadan arındırdı. 

Koronavirüsü tedbirleri kapsamında bir süre ziyarete kapatılan ve normalleşme süreci ile yeniden açılan sahiller, parklar ve piknik alanları sıcak havalarda yoğun talep görüyor. Yaşanan bu yoğunluk nedeniyle çevreye bırakılan çöpler belediye ekipleri tarafından toplandı.Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri doğa harikası yerlerde çöp birikintisini önlemek amacıyla adeta temizlik seferberliği başlattı. Daha önce Gölalan Şelalesi'nde temizlik yapan ekipler bugün de Vezirköprü ilçesindeki Şahinkaya Kanyonu Tabiat Parkı ve Çeltek Mesire Alanı'nda çöp topladı. 
İki alanda da Samsun Büyükşehir Belediyesi plastik su şişelerinden cam şişelere, piknik malzemeleri ve poşetlerden tek kullanımlık plastik atıklara kadar doğada yeri olmayan 48 torba çöpü ve atığı alandan temizledi.

Temizlik çalışmalarının aralıksız süreceğini belirten ekipler vatandaşlardan da doğaya karşı daha fazla hassasiyet göstermelerini istedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Ertuğrul Sağlam'dan TFF 1'inci lig açıklaması! Kimsenin şüphesi olmasın

Ertuğrul Sağlam'dan TFF 1'inci lig açıklaması! Kimsenin şüphesi olmasın