10 Temmuz 2020 Cuma

SAMSUN'DA SASKİ'NİN ESKİ GENEL MÜDÜRÜNDEN SUYA YÜZDE 25 ZAM ÇOK NORMAL AÇIKLAMASI

Samsun'da SASKİ'nin eski genel müdüründen suya yüzde 25 zam çok normal açıklaması

Samsun SASKİ'nin eski Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, içme suyuna yapılan yüzde 25'lik artış ile ilgili yaptığı açıklamada, "Yüzde 25 zam çok normal" dedi.

28 Mayıs 2019 Salı 16:13 GÜNCEL

Samsun SASKİ'nin eski Genel Müdürü Kamil Demircioğlu'ndan içme suyuna yapılan yüzde 25'lik artış ile ilgili flaş açıklamalar geldi.


SASKİ Eski Genel Müdürü Demircioğlu, 31 Mart yerel seçim öncesi içme suyuna yapılan yüzde 15'lik indirim nedeniyle SASKİ'nin gelirlerinden her ay 4.5 milyon TL zarar ettiğini söyledi.

Seçim öncesi Samsun'da enflasyonla mücadele kapsamında içme suyuna yüzde 15 indirim yapıldığını hatırlatan SASKİ eski Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, "Bu yüzde 15'lik indirim geçici bir dönem içindi. Bu gibi indirimler geçici dönemlerde yapılır. Şuanda herşeye zam geldiğine göre suyada zam gelmesi gerekiyordu. Maliyetler arttı ve suya zam yapılması gerektiğini bende SASKİ Genel Müdürüyken söyledim. Şuan Samsun'da içme suyuna yüzde 25 zam yapılması çok normal. Yıllardan beri zaten suya zam yapılmıyordu, otomatik olarak TÜFE'ye endeksli olarak gidiyordu. Enflasyonla mücadele kampanyası başlatılınca yüzde 15 indirim yapıldı" dedi.

Samsun'da seçim öncesi içme suyuna yapılan yüzde 15'lik indirim nedeni ile SASKİ'nin her ay 4.5 milyon TL zarar ettiğine de dikkati çeken eski Genel Müdür Kamil Demircioğlu, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
"Ayda 20 milyon lire su geliriniz varsa yüzde 15 indirim yaparsanız ne yapar. Gelirlerde bu 4.5 milyon düşüş demektir. Aylık su geliri 18 ila 22 milyon lira arasında. Bunun yüzde 15'ini düşerseniz zaten 3.5 milyon yapar. TÜFE'ye endeksli otomatik artışta kalktığı için bu SASKİ'nin gelirden 4.5 milyon lira zarar etmesi anlamına gelir"
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Bakan Soylu Samsun Valisi Osman Kaymak'ın makam aracı ile ilgili açıklama yaptı

Bakan Soylu Samsun Valisi Osman Kaymak'ın makam aracı ile ilgili açıklama yaptı