25 Eylül 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA SATIŞA ÇIKARTILAN İLKADIM BELEDİYESİ ESKİ BİNASI İŞKUR'A VERİLECEKTİ AMA OLMADI

Samsun'da satışa çıkartılan İlkadım Belediyesi eski binası İŞKUR'a verilecekti ama olmadı

Samsun'da İlkadım Belediyesi eski binasının satış ihalesi öncesi eski bina için bu plan yapılmıştı diyorlar ki Vali engel oldu! İşe alınacakların listesi hazırlandı, belediyenin istediği kişilerin işe alınması şartı ile İŞKUR'a verilecekti.. Ama olmadı..

26 Eylül 2019 Perşembe 16:38 GÜNCEL

Samsun'da İlkadım Belediyesi eski binasının kamu borçlarına karşılık İŞKUR'a personel alımı şartı ile verilmesinin planlandığı ancak bunun gerçekleşmediği gündeme geldi.


Samsun'da 31 Mart seçimleri sonrası İYİ Parti'ye geçen ve Necattin Demirtaş'ın belediye başkanı olduğu İlkadım Belediyesinde eski hizmet binasını seçimde iş sözü verilenlerin işe alınması şartı ile İŞKUR'a verilmesi için çalışma yapıldığı gündeme geldi.

İlkadım Belediyesi eski binasının, mali sorunları aşmak için önce satışı gündeme gelmiş, ancak bina üzerinde bulunan haciz ve bazı sorunlar nedeniyle bu satış işlemi gerçekleşememişti. Belediyeye ait eski hizmet binasının kamuya olan borçlara karşılık İŞKUR'a verilmesi de bu süreçte gündeme gelirken, belediyenin binayı İŞKUR'a verme şartı olarak ise kendi istediği isimlerin işe alınması koşulunu koyduğu ileri sürüldü.

SEÇİMDE İŞ SÖZÜ VERİLENLER BELEDİYEDEN AYRILMIYOR
Yapılan yerel seçimlerde Necattin Demirtaş'ın seçimi kazanması durumunda çok sayıda kişiye iş sözü verdiği kulislerde konuşulurken, eski hizmet binasının önünde ve bina içerisinde iş bekleyen çok sayıda kişi 31 Mart seçimlerinin ardından belediyenin etrafını sarmıştı. İş konusunda beklentisi olan vatandaşların ise belediyede görevli yetkililerle bu konuda zaman zaman tartıştıkları ve hatta sosyal medya sayfalarından bu konuda sitemkar yazılar yazdıkları da biliniyor.

VALİ ENGEL OLDU PLAN BOZULDU
İlkadım Belediyesinin eski hizmet binasının ise İŞKUR'a işe alınacakları belediyenin belirlemesi koşulu ile verilmek istendiği ancak bu duruma iddiaya göre Samsun Valisi Osman Kaymak'ın müdahale ederek engel olduğu konuşuluyor. Belediyenin eski binayı İŞKUR'a verme süreci ile ilgili işe alınacakların listesinin hazırlandığı ancak Vali Kaymak'ın bu duruma müdahil olması ile planlanan devrin gerçekleşmediği iddia ediliyor.

Eski hizmet binasının İŞKUR'a devredilmesi ile ilgili sürecin sonlanması sonrası binanın satış ihale tarihi belirlendi. İlkadım Belediyesinin eski hizmet binası 15 Kasım tarihinde satışa çıkacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Tarkan

28 Eylül 2019 Cumartesi 23:55

Evet kanun gereği işçi alınacaksa işkur üzerinden kura çekilir işçi alınır vali bey doğru olanı yapmış oh yaz isimleri ver inkara al diğer insanlardan iş beklesin ne ala ne ala çakallık yaparsan böyle olur iyi olmuş seçimde söz verdi hepimize ise alacam diye şimdi ağlıyor para yok alamam diye sanki bilmiyordu belediyenin borcu oldunuz girmeseydin o zaman, ne seçime

cevdet

27 Eylül 2019 Cuma 11:19

Vali bey bu eski belediye binaları okul olsun sınıflar çok kalabalık

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da belediye pazarcılara çöpleri yere atmaması için çöp poşeti dağıtıyor

Samsun'da belediye pazarcılara çöpleri yere atmaması için çöp poşeti dağıtıyor