30 Kasım 2021 Salı

SAMSUN'DA ŞEHİT KARDEŞİ AYHAN HAMLI'DAN MESAJ VAR! VEFASIZLARA UĞURLAR OLSUN

Samsun'da şehit kardeşi Ayhan Hamlı'dan mesaj var! Vefasızlara uğurlar olsun

Samsun'da şehit İlhan Hamlı'nın kardeşi Ayhan Hamlı, mezar yeri için kendilerine indirim yapılmaması ile ilgili gündeme gelen haberler sonrası "Şehitlerimizin yanında olmayan vefasızlara uğurlar olsun" diyerek sitem etti.

13 Aralık 2020 Pazar 23:29 GÜNCEL

Samsun'da tartışma konusu olan şehit ailesine satılan iki mezar yeri için ücrette indirim yapılmaması olayının ardından şehit ağabeyi Ayhan Hamlı'dan sitem dolu bir mesaj geldi.


Samsun'da şehit İlhan Hamlı'nın ailesine ücretli mezar yerinden satın aldıkları iki mezar yeri için 20 bin liralık ücrette indirim yapılmaması gündem konusu olurken, Büyükşehir Belediyesi ise bu durumu eleştirenleri kınadığını açıkladı.

20 BİN LİRALIK ÜCRETTE İNDİRİM YAPILMADI
Şehit İlhan Hamlı'nın ailesine Samsun Asri Mezarlıkta ücreti karşılığı kabul ettikleri iki mezar yeri için geçtiğimiz yıl 15 bin, bu yıl için ise 20 bin lira masraf çıkartıldı. Şehit ailesi ödemeyi kabul ederken, yetkililerle görüşerek 20 bin liralık ücrette indirim yapılmasını talep etti. Söz konusu indirim talebine ise olumlu yanıt gelmeyince, şehit ailesi iki mezar yeri için 20 bin lirayı ödedi. Bu durum ile ilgili ise şehit kardeşi Ayhan Hamlı, sosyal medya sayfasından bir açıklama yapınca konu önce yerel basında sonrada yaygın basında haber olarak gündeme geldi.

ERHAN USTA PARANIN İADE EDİLMESİNİ İSTEDİ
İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta'da şehit ailesine indirim yapılmamasını eleştirerek, alınan paranın geri iade edilmesini talep etti. Usta'nın açıklaması sonrası ise Samsun Büyükşehir Belediyesinden Cuma günü gece saatlerinde konuyla ilgili açıklama bir ajans üzerinden yapıldı. 

BÜYÜKŞEHİR ELEŞTİRENLERİ KINADI
Yapılan açıklamada, şehit ailesine indirim yapılmamasını eleştirenlere tepki gösterilirken, "aziz şehitlerimizin ailelerini, eli öpülesi anne ve babalarını da kendi emellerine alet etme ve bu şekilde algı oluşturma gayretinden başka bir şey değildir. Bu durum, kişisel ihtirasları için her değeri kullanabilen çevrelerin, geldiği son noktanın göstergesidir. Bu tür emeller peşinde koşanları şiddetle kınıyor, kendileri ve kurumları hakkında yasal işlem başlattığımızın bilinmesini istiyorum" denildi.

ŞEHİT KARDEŞİNDEN İMALI SİTEM
Samsun Büyükşehir Belediyesinden yapılan bu açıklama şahit ailesinde karşılık bulmamış olacak ki, şehit ağabeyi Ayhan Hamlı, "Şehitlerimizin yanında olup vefalı olanlara selam, şehitlerimizin yanında olmayan vefasızlara da uğurlar olsun" açıklaması yaptı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum Belediyesi sokağa çıkma yasağında gıda, yemek ve araç desteği sağladı

Atakum Belediyesi sokağa çıkma yasağında gıda, yemek ve araç desteği sağladı