30 Mayıs 2020 Cumartesi

SAMSUN'DA ŞOFBENDEN SIZAN GAZDAN HAYATINI KAYBEDEN NURGÜL ÖZBEK'İN ORGANLARI BAĞIŞLANDI

Samsun'da şofbenden sızan gazdan hayatını kaybeden Nurgül Özbek'in organları bağışlandı

Samsun'un Çarşamba ilçesinde şofbenden sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Nurgül Özbek'in bağışlanan organları 6 kişiye hayat verecek.

27 Ocak 2018 Cumartesi 15:27 GÜNCEL

Samsun'un Çarşamba ilçesinde şofbenden sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen ve tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen 26 yaşındaki Nurgül Özbek'in organları, organ bekleyen 6 kişiye umut oldu.


Samsun'un Çarşamba ilçesinde 24 Ocak 2018 tarihinde şofbenden sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen Nurgül  Özbek'in, tedavi gördüğü Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde beyin ölümü gerçekleşti. Hastanenin Organ Doku Koordinatörlüğü ekiplerinin görüştüğü hayatını kaybeden Nurgül Özbek'in ailesi kızlarının organlarını bağışladı.

Ailenin olumlu yanıtının ardından ilgili birimlerle irtibat kurularak Nurgül Özbek'in organlarının alınması için harekete geçildi.Operasyon sonrası gazetecilere açıklamada bulunan Samsun Organ ve Doku Nakli Bölge Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Dr. Mehmet Kazak, ailenin çok büyük fedakarlık ve iyilik örneği gösterdiğini söyledi.

Türkiye'de 30 bin insanın organ ve doku beklediğini belirten Kazak, "Birçoğu organ ve dokuları beklerken hayatlarını kaybediyor. İnsanların son çaresi organ nakli olabilmelerinde. Bu ailemizin yaptığı onurlu davranışta da 6 insanımız yeni bir umut, yeni bir hayat şansı kazandı. Buradan bütün aileye Allah'tan sabır dilerken kardeşimiz de nur içinde yatsın diyoruz. Böbrekler 2 vatandaşımıza, Samsun'da kullanılacak. Karaciğer, biri çocuk biri yetişkin 2 insanımıza yaşam şansı verecek. Kornealarıyla da yine Samsun'da iki kişi görme umuduna kavuşacaklar." diye konuştu.

Nurgül Özbek'in karaciğeri özel kutulara konularak askeri uçakla Erzurum'da organ nakli bekleyen hastalara gönderildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Yıldızkent İMKB

28 Ocak 2018 Pazar 08:52

Canım arkadaşım. Yaşadığın süre boyunca hep neşe saçtın etrafa. Yüzün hep güldü. Şimdi giderken başkalarının yüzünü güldürüyorsun. Mekanın cennet olsun Nurgül Öğretmen...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da gaybubet evinde yakalanan FETÖ'nün 3 imamından biri olan Halil Berik tutuklandı

Samsun'da gaybubet evinde yakalanan FETÖ'nün 3 imamından biri olan Halil Berik tutuklandı