24 Ocak 2022 Pazartesi

SAMSUN'DA SOSYAL MESAFEYİ İHLAL EDEN PROTOKOL ÜYELERİNE CEZA UYGULANACAK MI?

Samsun'da sosyal mesafeyi ihlal eden protokol üyelerine ceza uygulanacak mı?

Samsun'da sosyal mesafe kuralı ve maske takmayan vatandaşa para cezası uygulanırken, 'Sağlınız İçin Bu Koltuğu Boş Bırakın' uyarısına rağmenbu kurala uymayıp sosyal mesafeyi ihlal eden protokol üyelerine de ceza uygulanacak mı?

20 Ekim 2020 Salı 13:32 GÜNCEL

Samsun'da Korona Virüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafeye uymayan ve maske takmayan vatandaşa para cezası uygulanırken, aynı kuralları ihlal eden protokol üyelerine ise cezai işlem yapılmaması tepki çekiyor.


Samsun'da Korona Virüs tedbirlerini ihlal edenlere para cezaları uygulanırken, aynı kurallara protokol üyelerinin uymaması dikkati çekiyor.

Sosyal mesafeye uymayan ve maske takmayan vatandaşlara Korona Virüs kararları kapsamında para cezaları uygulanmaya devam ederken, Samsun'da belediye başkanları ve siyasilerden oluşan protokol üyelerinin sosyal mesafe kuralını toplantı ve kongrelerde ihlal etmesi objektiflere yansıyor.

BU KOLTUĞU BOŞ BIRAKIN YAZMASINA RAĞMEN
Samsun'da geçtiğimiz günlerde yapılan AK Parti Bafra Gençlik Kolları kongresinde çekilen bir fotoğraf karesi de kongreye katılanların sosyal mesafe kuralını ihlal ettiklerini gözler önüne serdi. Kongrenin yapıldığı salonda, vatandaşlar arka koltuklara bir koltuk boş bırakarak otururken, belediye başkanları ve siyasilerden oluşan protokol üyeleri ise koltukların üzerinde 'Sağlınız İçin Bu Koltuğu Boş Bırakın' yazmasına rağmen bu uyarıyı dikkate almayarak hem kendi sağlıklarını tehlikeye attı hem de sosyal mesafe kuralını ihlal etti. 

KURALI İHLAL EDEN PROTOKOLE CEZA UYGULANACAK MI!
Samsun'da tartışma yaratan bu fotoğraf sonrası vatandaşa uygulanan para cezalarının, kongrede sosyal mesafe kuralını koltuklarda sosyal mesafe kuralına göre oturmayarak ihlal eden ön sırada ki protokol üyelerine de uygulanıp uygulanmayacağı merak ediliyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ss 55

20 Ekim 2020 Salı 13:52

Ceza kesilmesi lagzim. Toplu ortamdakilere ceza kesilip buna kesilmiyorsa haksızlık vardır. Bu fotoğrafı gösterip dava açılabilir.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

SP Samsun İl Başkanı MHP'nin Askıda Ekmek uygulamasını eleştirdi

SP Samsun İl Başkanı MHP'nin Askıda Ekmek uygulamasını eleştirdi