25 Haziran 2021 Cuma

SAMSUN'DA SU, TRAMVAY VE DOLMUŞLARIN ARDINDAN PARKTEK ÜCRETLERİNE DE ZAM GELDİ

Samsun'da su, tramvay ve dolmuşların ardından Parktek ücretlerine de zam geldi

Samsun'da içme suyuna gelen yüzde 25'lik zammın ardından, mezar yeri ücretlerine, tramvay ve dolmuş hatları yolcu ücretlerine zam gelirken, araç sürücülerinin tepki gösterdiği yol üstü otopark uygulaması Parktek'e de zam geldi.

13 Ekim 2019 Pazar 20:03 GÜNCEL

Samsun'da araç sürücülerinin tepki gösterdiği yol üstü otopark uygulaması olarak bilinen Parktek-Parkomat ücretlerine de zam yapıldı.


Samsun'da 31 Mart yerel seçimlerinin ardından içme suyuna yüzde 25 zam gelmişti. Suya yapılan zam oranı Samsun'da tepkilere neden olurken, mezar yeri ücretlerine de zam yapılmıştı. Bu zamların ardından SAMULAŞ A.Ş bünyesinde bulunan tramvay ile halk otobüsleri ve şehir içi ulaşımında kullanılan dolmuşların yolcu ücretlerine de önceki gün zam gelmişti.

Samsun'da peş peşe gelen zamlar tepkilere neden olurken, içme suyuna yapılan zam oranının üzerinden aylar geçmesine rağmen, tepki görmeye devam ediyor. SAMULAŞ A.Ş tramvayları ve halk otobüslerinin yolcu ücretlerine yüzde 18 zam gelirken, 1, 2, 3, 4 Nolu dolmuş hatlarının kişi başı yolcu ücretleri de 3 liradan 3.5 liraya yükseltildi.

Bu zamların ardından Samsun'da yol üstü otopark uygulaması olarak bilinen ve sürücülerin tepki gösterdiği Parktek ücretlerine de Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Merkezi(UKOME) toplantısında zam yapılmasının görüşüldüğü gündeme geldi.

Hedef Halk Gazetesinden Zekeriya Fırat'ın haberine göre Parkomat sisteminin işletmecisi olan Park Tek firmasının park ücretlerine zam yapılması teklifi UKOME toplantısında görüşüldü. Parktek firmasının istediği, saatlik park ücretinin 6 lira olması teklifi, toplantıda kabul görmedi. Yol üstü otopark ücretlerine zam talebi revize edilerek 4 yada 5 lira olarak güncellendi. 

ZAM KARARI İMZADA 
Samsun'da Parkomatın saatlik ücretinin imzadan çıkması sonrası yürürlüğe girmesi beklenirken, parkomat sisteminde Büyük Cami Atatürk Bulvarı'nda saatlik 4 lira, 3 saatlik ücret olarak 10 lira alınıyor. İstiklal Caddesi, 100. Bulvarı,  Lise, Saadet Caddeleri ile 19 Mayıs Bulvarı'nda 1 saatlik 3 lira, 3 saatlik park ücreti 9 lira alınıyor. 

FUAR CADDESİ'NE PARKOMAT TALEBİ 
Öte yandan, UKOME toplantısında Şoförler Odasının Fuar Caddesinde parkomat sisteminin faaliyete geçirilmesi talebi de gündeme geldi. Talebin toplantıda değerlendirilmediği, başka bir toplantıya bırakıldığı ileri sürüldü. 

Firmanın istediği, saatlik park ücretinin 6 lira olması teklifi, toplantıda kabul görmedi. Zam talebi revize edilerek 4 yada 5 lira olarak güncellendi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

Fakir fukara

21 Ekim 2019 Pazartesi 19:32

Hazırsanız veriyorum mehteri

Belediyeci

14 Ekim 2019 Pazartesi 15:16

1100 TL'si olmayan su abonesi olamıyor bilginize.

cevdet

14 Ekim 2019 Pazartesi 13:51

kaldırın şu rezaleti bir icraat yap başkan orda mısın

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da CHP'li Atakum Belediyesinin cami temizleme uygulamasından imamlar memnun

Samsun'da CHP'li Atakum Belediyesinin cami temizleme uygulamasından imamlar memnun